faenfr

آیت‌الله خامنه‌ای: مذاکره و تعامل با دشمن به معنای تسلیم نیست

  • یکشنبه, 19 دی 1400 14:11
  • منتشر شده در ایران

آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران، در سخنانی گفته است "اینکه در مقطعی با دشمن مذاکره، صحبت و تعامل شود به معنای تسلیم شدن در مقابل آن نیست،

به گزارش کلینی نیوز به نقل از رسانه های ایران،  رهبر انقلاب ایران امروز19 دی ماه  به صورت از راه دور برای جمعی در شهر قم سخنرانی می‌کرد،  در ادامه اگرچه تاکید کرد که "تسلیم نشدن در برابر دشمن مستکبر و زورگو نیز جزو اصول انقلاب است".

ایشان در اظهارات خود گفت که "حساسیت‌زدایی از اصول انقلاب را بخشی از جنگ نرم وسیع و متنوع علیه ملت ایران خوانده و از دست‌اندرکاران در مطبوعات و رسانه و شبکه‌های مجازی خواسته که با این 'نقشه ' مقابله کنند."

به گفته خبرنگاران این سخنان همزمان با تایید پیشرفت هایی در مذاکرات هسته‌ای از سوی آمریکا، روسیه و کشورهای اروپایی، می‌تواند نشانه‌ای توافق ایران و آمریکا برای بازگشت به برجام قلمداد شود.
آیت‌الله خامنه‌ای پس از خروج ایالات متحده در دوره دونالد ترامپ از برجام، مذاکره مستقیم با این کشور را ممنوع اعلام کرد و به همین دلیل پس از روی کار آمدن جو بایدن در آمریکا تمامی مذاکرات بین دو کشور به صورت غیرمستقیم با واسطه‌گری روسیه و اتحادیه اروپا انجام شده است.

قرار است از روز دوشنبه (۱۰ ژانویه/۲۰ دی) گفت‌وگوها ادامه پیدا کند و به گفته رسانه‌های ایران "نمایندگانی از نهادهای مرتبط از جمله بانک مرکزی و سازمان انرژی اتمی نیز با هدف تسریع در روند مذاکرات و ارائه نظرات دقیق کارشناسی" در جلسات شرکت خواهند داشت.
دیروز نیز مذاکرات در شهر وین، پایتخت اتریش ادامه داشت و "رایزنی‌ها و نشست‌ها در سطوح و فرمت‌های مختلف" و "نشست کارگروه کارشناسی رفع تحریم‌ها با حضور کارشناسان ایران و گروه ۱+۴ در محل هتل کوبورگ" برگزار شد.

رسانه‌های ایران گفته‌اند که یکی از موضوعات مهم در ادامه مذاکرات "مربوط به راستی‌آزمایی رفع‌تحریم‌هاست، به گونه‌ای که ایران به طور موثر، عملی و قابل راستی‌آزمایی از رفع تحریم‌ها بهره‌مند شود" و قرار است "چک لیست راستی‌آزمایی اقدامات آمریکا" تهیه شود.

به گفته این رسانه‌ها قرار است مذاکراتی بین ایران و آمریکا "از طریق مکاتبات غیررسمی" با محوریت هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام انجام پذیرد.

رهبر ایران در سخنان امروز خود همچنان از شعار "مرگ بر آمریکا" دفاع کرد و گفت: "آمریکا از بُن دندان با نظام اسلامی دشمن است زیرا این نظام را برخاسته از دین و مظهر اعتقادات دینی ملت می‌داند."

آیت الله خامنه ای شهادت قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران توسط آمریکا را "نمونه دیگری از استمرار محاسبات غلط امریکایی‌‎ها" خواند.

به این مطلب رای دهید
(0 رای)

پیام بگذارید

از وارد کردن تمامی اطلاعات ضروری که با علامت (*) مشخص شده اند اطمینان حاصل کنید. وارد کردن کدهای اِچ‌تی‌اِم‌اِل مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستید:شهرستان ری-گران‌فروشی و کم‌فروشی مهمترین تخلف واحدهای صنفی شهرری است