faenfr
یکشنبه, 05 دی 1400

فرمانداری شهرستان ری در حوزه سلامت اداری، مقابله با فساد و صیانت از حقوق شهروندی در میان فرمانداریهای استان تهران رتبه اول را کسب کرد.

در ۲۰۱۹، گروهی از بیماران در ووهان چین، به نوعی سینه پهلوی(ذات‌الریه) ناشناخته مبتلا شدند که سپس به عنوان بیماری جدیدی به نام کووید-۱۹(COVID-19) شناخته شد. این بیماری در فاصله دو سال بیش از ۲۷۹ میلیون نفر را در جهان به خود مبتلا کرد و جان افزون بر ۵.۴ میلیون نفر را نیز گرفت.

میخائیل گورباچف روز ۲۵ دسامبر ۱۹۹۱ رسما از ریاست‌جمهوری شوروی کناره‌گیری کرد. یک روز بعد، ۲۶ دسامبر، شورای عالی اتحاد شوروی استقلال پانزده کشور مستقل جدید را به رسمیت شناخت، و با این کار به موجودیت اتحاد شوروی پایان بخشید. پرچم سرخ مزین به داس و چکش که زمانی نماد یکی از قدرتمندترین کشورهای دنیا بود از فراز کرملین پایین کشیده شد.

فرانسه به کانون کرونا در اتحادیه اروپا تبدیل شده است. در ظرف ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰۰ هزار نفر در این کشور به کرونا مبتلا شدند. آلمان فرانسه را به عنوان کشوری پرخطر و کروناخیز طبقه‌بندی کرد.

شبکه تلویزیونی دهلی نو نیز از قول سوامی پرابوهاناند گیری، رئیس هندو راکشا سنا، نقل کرد که "همانند میانمار، پلیس ما، سیاستمداران ما، نیروهای مسلح ما، و هر فرد هندو باید اسلحه به دست بگیرند و دست به پاک‌سازی بزنند. هیچ گزینه دیگری باقی نمانده است."

فرماندار ویژه شهرستان ری گفت: در یک ماه گذشته متخلفان در حوزه قاچاق کالا و ارز در این شهرستان ۲۳ میلیارد تومان جریمه شدند.

در یک حمله انتحاری در جمهوری دموکراتیک کنگو شش نفر کشته و ۱۲ نفر زخمی شدند. تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است، اما مقامات کنگویی یک گروه شبه نظامی "متحد داعش" را مسئول این حمله می‌دانند.

رسانه‌های اسرائیلی به تازگی از برنامه‌های نیروهای امنیتی و وزارت دفاع اسرائیل برای شبیه‌سازی حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران خبر داده‌اند و علت آن را واکنش به بی‌نتیجه ماندن احتمالی مذاکرات احیای برجام عنوان کرده‌اند.

آرشیو

« بهمن 1400 »
شنبه یکشنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

برگزیده