یکشنبه, 12 دی 1400

مرکز آمار ایران در تازه‌ترین گزارش خود به بررسی وضعیت مسکن در مناطق شهری ایران در بهار امسال (۱۴۰۰) پرداخته که بر اساس آن قیمت مسکن و اجاره بها شاهد افزایش شدید قیمت بوده است.

به گفته نایب رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو در سال جاری واردات دارو ۳۶ درصد کاهش یافته و علت اصلی آن سیاست‌های دولت است. مخالفت وزارت بهداشت با واردات دارو ظاهرا عامل مهم کمبود و گرانی دارو در بازار است.

توزیع ثروت در آلمان بسیار ناعادلانه است و تنها ۱۰درصد بالایی جامعه ۵۵ درصد دارایی را در اختیار دارد.

یک مجموعه انیمیشن داستانی با الگوبرداری از یک شخصیت مشهور دنیای پویانمایی به تازگی از تلویزیون دولتی ونزوئلا پخش شده که نیکلاس مادورو نقش اول آن را ایفا می‌کند.

زهرا مغانی، بازیکن تیم ملی والیبال ایران و پاسور باشگاه پیکان با قراردادی رسمی به تیم پورتو پرتغال پیوست.

یک زن آمریکایی در پرواز شیکاگو به ایسلند پس از اطلاع از مثبت بودن تست کرونایش ساعت‌ها خود را در توالت هواپیما قرنطینه کرد.

 سن قانونی یا سن آغاز دوره بزرگسالی با اصلاح قانون مدنی ژاپن که از ابتدای آوریل سال جاری میلادی اجرایی خواهد شد، از ۲۰ سال فعلی به ۱۸ سال کاهش می‌یابد.

نخست‌وزیر اسرائیل روز یکشنبه ۲ ژانویه هشدار داد که این کشور به زودی و روزانه شاهد ده‌ها هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خواهد بود.

فرمانده انتظامی شهرستان "ری" از انهدام باند زورگیران قمه این شهرستان که در محدوده "حسن آباد" مرتکب زورگیری می‌شدند، خبر داد.

در شهر کوچک والاندوو در مقدونیه شمالی چیزی که بیش از همه به چشم می‌خورد مغازه‌های متروکه و خیابان‌های عمدتاً خالی از جمعیت است؛ چراکه بسیاری از جوانان این منطقه مدتهاست که آینده خود را در جایی دیگر جستجو کرده و به امید یافتن زندگی بهتر، دسته دسته کشور را ترک کرده‌اند.