faenfr
یکشنبه, 19 دی 1400

کانکی نورلان، بلاگر قزاقستانی، موفق شد تا با جلب همکاری تعدادی از شهروندان این کشور همچنان ارتباط شهروندان داخل و خارج این کشور را با وجود قطع اینترنت همزمان با اوج‌گیری ناآرامی‌ها در این کشور و آغاز سرکوب معترضان از سوی پلیس، برقرار نگاه دارد.

دانشمندان در قبرس از شناسایی مواردی از ابتلا به سویه‌ای از ویروس کرونا خبر داده‌اند که ترکیبی از دو سویه دلتا و اومیکرون است.

برپایی رویدادی هنری که رقص سامبا محور اصلی آن بوده جنجال‌هایی را در این کشور اسلامی بسیار محافظه‌کار برانگیخته است.

بر اساس گزارش‌های رسمی وزارت کشور و وزارت بهداشت قزاقستان هزاران نفر توسط نیروهای نظامی و پلیس این کشور دستگیر، حداقل ۱۶۴ نفر کشته و ۲۲۰۰ نفر در ناآرامی‌های چند روز اخیر در این کشور زخمی شده‌اند.

نتایج تحقیقات اخیر دیرین‌شناسی در زمینه نجوم به کشف مجمو‌عه‌ای از ستارگان منتج شده که از آنها به عنوان ستارگان «اعصار اول» نام برده می‌شود.

آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران، در سخنانی گفته است "اینکه در مقطعی با دشمن مذاکره، صحبت و تعامل شود به معنای تسلیم شدن در مقابل آن نیست،

در چند روز گذشته برخی از رسانه‌های ایران به نقل از "یک منبع آگاه" گزارش دادە بودند کە جمهوری اسلامی سفارت افغانستان در تهران را تحویل نیروهای طالبان می‌دهد.

موضوع ساماندهی پسماند تهران به ویژه در سایت آراد کوه، طی ماه های گذشته و پس از بازدید رئیس سازمان محیط زیست کشور در دستور کار مسئولان استانی و شهری قرار گرفت، در حالی که سازمان پسماند شهرداری به تازگی خبر از تدوین طرح جامع ساماندهی زباله ها تا ۲ ماه آینده داده است.

اعتراضات داخلی در قزاقستان، دومین کشور بزرگ استخراج بیت‌کوین در جهان باعث شده بود اینترنت برای مدتی طولانی از دسترس خارج و انجام تراکنش‌ها غیرممکن شود.

آرشیو

« بهمن 1400 »
شنبه یکشنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

برگزیده