faenfr
دوشنبه, 20 دی 1400

آژانس ملی مبارزه با دوپینگ در آلمان هشدار داده است که مصرف گوشت در چین ممکن است، با دوپینگ ناخواسته برای ورزشکاران همراه باشد.

وانگ ئی، وزیر خارجه چین از تمایل کشورش برای افزایش همکاری‌ها با قزاقستان در حوزه امنیت و اجرای قانون خبر داد تا به این کشور آسیای میانه برای مقابله با نفوذ نیروهای خارجی کمک کند.

تحلیلگران مسائل افغانستان بر این باروند که بعد از خروج نیروهای آمریکایی از کشور دولت چین استراتژی جدیدی را در افغانستان و منطقه در پیش گرفته و در تدارک ایجاد نظم جدیدی در منطقه است. چین که تا قبل از قدرت‌گیری طالبان، روابط پشت پرده ای با این گروه داشت، بعد از تشکیل دولت طالبان، نزدیکترین کشور به آن محسوب می‌شود.

اسماعیل خان، از رهبران جهادی و احمد مسعود، رهبر "جبهه مقاومت ملی افغانستان" با امیرخان متقی، وزیر خارجه طالبان در تهران دیدار کرده‌اند.

سقوط صخره بزرگ بر روی چندین قایق توریستی جان دست‌کم ۱۰ نفر را گرفت. این حادثه روز شنبه ۸ ژانویه در دریاچه فرناس برزیل و پس از آن رخ داد که تکه‌ای از صخره حاشیه دریاچه به طرز عجیبی از آن جدا و بر روی قایق گردشگران سقوط کرد.

ولادیمیر پوتین روز دوشنبه گفت که نیروهای روسیه و متحدان که برای حمایت از دولت قزاقستان و «مبارزه با تروریسم بین‌المللی» به قزاقستان رفته اند که پس از پایان ماموریت خود این کشور را ترک خواهند کرد. ٰ

رهبر دولت سرنگون‌شده میانمار که از فوریه سال گذشته در حصر خانگی است، در دادگاهی جدید با چندین مورد اتهام محاکمه شد. این اتهامات در مجموع می‌توانند تا ۱۰۰ سال حبس در پی داشته باشند.

آرشیو

« دی 1400 »
شنبه یکشنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

برگزیده