پنج شنبه, 23 دی 1400

رئیس حوزه قضایی کهریزک از توابع شهرستان ری گفت: ۶ نفر از کارکنان شهرداری کهریزک به دلیل تخلفات مالی بازداشت شدند.

معلمان فرانسوی در اعتراض به نحوه مدیریت بحران کرونا توسط دولت دست به یک اعتصاب سراسری زده‌اند که می‌تواند به تعطیلی نیمی از مدارس منجر شود.

مردم لبنان در اعتراض به بحران سنگین اقتصادی حاکم بر لبنان دست به اعتصاب سراسری زدند. فروشگاه‌ها و بانک‌ها تعطیل شده‌اند. در پی بسته شدن مسیرهای خیابانی در بسیاری شهرها توسط معترضان، رفت‌وآمدها دچار اختلال شده است.

بر اساس یک رشته پژوهش‌ها، دوز سوم و تقویتی واکسن آسترازنکا به نام "واکس‌زویرا" نشان داده است که در برابر سویه‌های تاکنون شناخته‌شده کرونا، از جمله سویه اومیکرون اثربخش است و باعث افزایش پادتن می‌شود.

حضور گروهی از کاربران پرمخاطب اینستاگرام که به اصطلاح «شاخ مجازی» نامیده می‌شوند در جلسه «ترویج ازدواج آسان» در وزارت ورزش و جوانان، واکنش‌های رسانه‌ها و کاربران شبکه‌های مجازی را در پی داشت. این وزارت‌خانه پس از واکنش‌ها، اعلام کرد که نشست را «مجمع ملی خیرین» برگزار کرده است.

در سال ۲۰۱۶، اندکی بعد از پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری، دونالد ترامپ برای مصاحبه به برنامه خبری معتبر ۶۰ دقیقه دعوت شد.

 رئیس‌جمهور قزاقستان  با متهم کردن نورسلطان نظربایف، رئیس جمهوری پیشین این کشور به حمایت از ظهور یک «کاست ثروتمند»، از او و همکاران سابقش خواست تا دارایی‌های خود را با مردم تقسیم کنند.

موج افشاگری‌ها علیه اذیت و آزارهای جنسی در میان یهودیان بنیادگرای حریدی در اسرائیل واکنش‌های زیادی را در این کشور برانگیخته است.

دولت سوئد روز چهارشنبه اعلام کرد در قالب یک طرح موقت به خانواده‌هایی که به دلیل بالا رفتن قیمت برق بیشترین آسیب را دیده‌اند حدود ۶ میلیارد کرون (۵۹۰ میلیون یورو) کمک مالی می‌کند تا بتوانند در فصل زمستان قبوض برق خود پراخت کنند.

اظهارات "آمریکا‌ستیزانه" علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی ایران ممکن است به عدم صدور ویزا یا لغو دیدار تیم‌های کشتی ایران و آمریکا در تگزاس منجر شود.