faenfr

امام‌جمعه حسن‌آباد:

شوراى نگهبان نقش اساسى در حفظ جمهوریت و اسلامیت نظام دارد.

  • دوشنبه, 26 تیر 1396 ساعت 08:20
  • منتشرشده در فشافویه
  • خواندن 1276 دفعه

امام‌جمعه حسن‌آباد گفت: شوراى نگهبان که در سال ۱۳۵۹ با دوراندیشى و ژرف‌نگرى بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامى تأسیس شد، به‌عنوان یکى از ارکان مهم نظام، نقش اساسى در حفظ جمهوریت و اسلامیت نظام دارد.

به گزارش کلینی نیوز، حجت‌الاسلام عبدالعلی استیری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه حسن‌آباد که در مصلی این شهر برگزار شد،به‌ بازخوانی فتنه‌های صورت گرفته در طول سال‌های گذشته علیه انقلاب اسلامی پرداخت و بیان داشت: اولاً فتنه‌ها از یک مرکزیت داخلی و با هماهنگی دشمنان خارجی صورت می‌گیرد، ثانیاً فتنه‌ها تابعی از یک برنامه‌ریزی بلندمدت۱۰ ساله هستند. در ۱۰ سال نخستین انقلاب اسلامی دشمنان جمهوری اسلامی انواع فتنه‌ها را با رویکرد سخت ازجمله ترور، کودتا و… و درنهایت جنگ تحمیلی کشور ما عملیاتی کردند و در انتها با توصیه آقای فرانسیس فوکویاما و سایر نظریه‌پردازان و سیاستمداران غربی طرح تغییر رویکرد سخت به رویکرد نرم را در دستور کار خود قراردادند.

امام‌جمعه شهر حسن‌آباد در ادامه افزود: آنچه در ۱۸ تیرماه سال ۷۸ رخ داد، محصول ۱۰ سال تلاش دشمنان با همکاری عناصر نشان‌دار و بی‌نشان خود در داخل بود ، در ۲۳ تیرماه ۷۸ با حضور وصف‌ناپذیر مردم درصحنه خنثی‌شده و توطئه‌های آنان نقش بر آب شد،

نماینده ولی‌فقیه در فشافویه. دشمن‌شناسی را از محوری‌ترین مباحث در دفع و رفع تهدیدها و دفاع از یک ملت برشمرد و اظهار داشت: چه‌بسا امت‌هایی که در طول تاریخ در اثر غفلت از دشمنان و فقدان آگاهی و بصیرت لازم سیاسی و اجتماعی در شناخت توطئه‌ها و اتخاذ مواضع به‌موقع و صحیح توسط نخبگان و خواص آن جامعه به سرنوشتی هلاکت بار گرفتارشده‌اند، تمامی مستندات موجود و اقدامات صورت گرفته از سوی اصحاب فتنه هیچ تردیدی باقی نمی‌گذارد که آنان قصد براندازی نرم یا کودتای رنگین داشته‌اند.

وی در ادامه افزود: دشمن هرگز دست از دشمنی بر نخواهد داشت و باید به‌طور طبیعی در آینده منتظر توطئه‌های خطرناک‌تر و فتنه‌های پیچیده‌تر از سوی دشمن خارجی و عوامل داخلی آن باشیم.

حجت‌الاسلام استیری از آفات فتنه را تردید ، شک و دودلی در باورهای آحاد مردم، شعله‌ور شدن آتش اختلاف در بین مردم و مسئولین، بی‌ثباتی و تزلزل در ایمان،و گم کردن دوست و دشمن و مخلوط شدن دوست و دشمن را برشمردند

.سالروز تأسیس شوراى نگهبان قانون اساسى (۱۳۵۹ ه.ش)

امام‌جمعه حسن‌آباد تأسیس شوراى نگهبان قانون اساسى را تبریک گفت و اظهار داشت : شوراى نگهبان در سال ۱۳۵۹ با دوراندیشى و ژرف‌نگرى بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامى تأسیس شد، به‌عنوان یکى از ارکان مهم نظام، نقش اساسى در حفظ جمهوریت و اسلامیت نظام دارد.

نماینده ولی‌فقیه در فشافویه در ادامه افزود: قانون اساسى وظایف خطیر متعددى را بر عهده این شورا نهاده است و اهمیت هر یک از این وظایف، باعث شده تا این نهاد همواره موردحمایت حضرت امام خمینى(ره) و مقام معظم رهبرى و همه دلسوزان نظام اسلامى باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فشافویه-شوراى نگهبان نقش اساسى در حفظ جمهوریت و اسلامیت نظام دارد.