faenfr

امام‌جمعه شهر حسن‌آباد:

در جنگ نرم نوک نیشتر زهرآلود دشمن،قلب جوانان و نوجوانان است

  • یکشنبه, 07 آبان 1396 ساعت 15:03
  • منتشرشده در فشافویه

نماینده ولی‌فقیه در فشافویه گفت: درنبرد نرم هرکسی شکست بخورد منفور جامعه و در باتلاقی گرفتار خواهد آمد که ریشه و اصالت خود و خانواده و ایل و تبار خود را از دست خواهد کند.

به گزارش کلینی نیوز، حجت‌الاسلام «عبدالعلی استیری» پنجم آبان ماه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر حسن‌آباد فشافویه اظهار کرد: در جنگ که هشت سال بر ایران تحمیل شد مردان وزنان و در رأس آنان جوانان برومند سلاح به دست گرفته و سینه را سپر تیر بلا کردند و در میدان‌های براز مین و باتلاق و خاک‌ریزهای دشمن گذشتند تا از این مرزوبوم پاسداری کنند.

امام‌جمعه شهر حسن‌آباد در ادامه تصریح کرد: شهر و روستایی از ایران اسلامی نیست که دهها و صدها شهید تقدیم انقلاب نکرده باشد اما جنگ و نبرد به اتمام رسید و جنگ نرم آغاز شد و ساختارش با جنگ سخت تفاوت دارد.

حجت‌الاسلام «عبدالعلی استیری» ضمن توضیح درباره جنگ نرم یادآور شدند وبیان داشتند: در جنگ نرم بمب‌ها ویرانگر خانه هاو تکه‌پاره کننده‌ی جسم‌ها نیست. بلکه بمب‌ها به قلب ساکنین خانه‌ها اصابت می‌کند و اصالت و هویت مردم مسلمان کشورمان را هدف قرارداده است.

وی در ادامه افزود: امکانات فضائی فوق مدرن و هزینه کردن میلیاردها دلار و خرید انسان‌هایی بی‌هویت و شایعه‌پراکنی، اتهام به اصل نظام، بدبین کردن مردم نسبت به انقلاب و زیر سؤال بردن نقش ولایت‌فقیه در کشور.

نماینده ولی‌فقیه در بخش فشافویه در ادامه افزود: در زمان جنگ نرم تمام کشور خط مقدم است اینجا نوک نیشتر زهرآلود دشمن قلب جوانان و نوجوانان ایران اسلامی است تا تیر خلاص را که بی‌اهمیت کردن جوانان نسبت به اجرای احکام الهی مانند نماز و روزه و فروع دین است و دلسرد کردن آنان نسبت به آینده‌ای روشن در پرتو اسلام و رهبریت است در دستور کار دارد.

حجت‌الاسلام «عبدالعلی استیری» هوشیاری جوانان و دانش آموزان با افکار و اندیشه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری دانستند و افزودند: جوانان و دانش آموزان باید برای نبرد نرم آماده باشند، زیرا درنبرد نرم هرکسی شکست بخورد منفور جامعه و در باتلاقی گرفتار خواهد آمد که ریشه و اصالت خود و خانواده و ایل‌وتبار خود را از دست خواهد کند.

وی با اشاره به هفتم صفر سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع) تصریح کرد:پس از صلح امام حسن (ع) کارهاى نیمه مخفى و برنامه‌هایى که هدفش، تلاش براى بازگرداندن قدرت به خاندان پیامبر در فرصتهاى مناسب بود، آغاز شد که با پایان یافتن زندگى شرارت‌آمیز معاویه، زمینه فرا رسیدن چنین آرمانى فراهم بود.

نماینده ولی فقیه در فشافویه خاطرنشان کرد:جمع‌آورى نیروهاى اصیل و مطمئن شیعى و حراست آنان از گزند توطئه‌هاى‌ بى‌امان ضد شیعى دستگاه اموى و گسترش تفکر اصیل اسلامى در دایره محدود ولى پر عمق، جذب نیروهاى بالقوه و افزون آنان به جمع شیعیان، اقدام به موقع و مناسبى بود براى منفجر ساختن نظام جاهلى بنى امیه و جایگزین ساختن نظام صحیح اسلامى؛ استراتژى امام حسن (ع) و آخرین علتى که پذیرش صلح را براى آن‌حضرت اجتناب ناپذیر مى‌ساخت، همین بود.

وی درادامه افرود: از مجموع مطالعات تاریخى بدست مى‌آید که حضرت امام حسن مجتبى (ع) زمینه جنگ رویاروى علیه حاکمیت نامشروع و استبدادى معاویه برایش میسر نبود، اما در چارچوب یک فعالیت سیاسى و در راستاى اهداف بلندمدت حکومت اسلامى اساس یک مبارزه پنهانى را پى‌ریزى کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فشافویه-در جنگ نرم نوک نیشتر زهرآلود دشمن،قلب جوانان و نوجوانان است