faenfr

دیدار مدیرکل راه و ترابری استان تهران با رئیس شورای اسلامی شهر حسن آباد و شهردار جدید حسن آباد

  • دوشنبه, 08 آبان 1396 ساعت 22:45
  • منتشرشده در فشافویه

جلسه مشترکی با حضور مدیرکل راه و ترابری استان تهران و رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان ری ، رئیس شورای اسلامی شهر به میزبانی شهردار حسن‌آباد برگزار شد .

به گزارش کلینی نیوزبه نقل از روابط عمومی شهرداری ؛دوشنبه (8/آبان ماه) جلسه مشترکی با حضور مهندس نصرالله نژاد مدیرکل راه و ترابری استان تهران به همراه مهندس اسکندری رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان ری ،زندی رئیس شورای اسلامی شهر به میزبانی شهردار حسن‌آباد برگزار شد .

معضلات حسن آباد از جنبه‌های مختلفی قابل بررسی است. بحث ترافیک شهری و تردد ماشین آلات سنگین از درون شهر وحمل نقل مشکل بسیار مهمی است،

آلودگی هوا و مسائل محیط زیستی، عدم اتمام کمربندی حسن آباد، بی‌انضباطی و عدم توجه به مقررات، ضعف تکنولوژی‌های شهری و... از جمله معضلات  حسن آباد است.

در جلسه مشترک، آقای تاجیک شهردار جدید حسن‌آباد با اشاره به  مشکلات شهرحسن آباد منجمله جاده ترانزیت تهران - قم که از شهر حسن‌آباد عبور می‌کند اظهار داشت: شهر حسن‌آباد فشافویه در مسیر جاده ترانزیت و محل تردد ماشین‌آلات سنگین به استان‌های جنوبی کشور که از میان این شهر می‌گذرد، مشکلات متعددی برای شهروندان ایجاد نموده است وی خواستار تعامل و همکاری جهت سلامت شهروندان و رفع مشکلات عبوری شد.

شهردار جدید حسن‌آباد در ادامه ضمن تأکید بر وضعیت نامناسب روکش آسفالت خیابان امام خمینی (ه) افزود: با توجه به تردد ماشین‌های سنگین این خیابان وضعیت نامناسبی دارد.

هزینه بازسازی و نگهداری جاده برون‌شهری و ترانزیت بر عهده اداره کل راه و شهرسازی هر استان است، سال گذشته اداره راه و شهرسازی شهرستان ری اقدام به آسفالت جاده ترانزیت از گردنه آرادکوه به سمت شهر کهریزک اقدام کرده است.

شهرداری حسن‌آباد بایستی درآمدهای شهر حسن‌آباد را در شهر هزینه نماید،

آقای تاجیک شهردار حسن‌آباد در این جلسه خواستار ساماندهی ورودی و خروجی شهرک صنعتی شمس‌آباد که معضل ترافیکی عدیدیه ای را ایجاد کرده با تهیه طرح و نقشه و با همکاری شهرداری ، شهرک صنعتی و اداره راه و پلیس راهنمایی و رانندگی شد.

شهردار حسن آباد: شهرک صنعتی هیچ عایدی برای حسن‌آباد ندارد

شهرک صنعتی شمس‌آباد از لحاظ ساختار اداری و عمرانی تابعه شرکت شهرک‌های صنعتی ایرن است ، آقای آشتیانی شهردار سابق شهر حسن‌آباد گفته بود: شهرک صنعتی هیچ عایدی (درآمدی)برای حسن‌آباد ندارد.

به گفته یکی از مسئولین در شهر حسن‌آباد، منظور شهردار حسن‌آباد از «عایدی» شهرک صنعتی شمس‌آباد، فروش صدور مجوز ساخت‌ و ساز در زمین‌های است که توسط صاحبان صنایع از وزارت صنایع قبلاً خریداری‌شده است. ندارد.

شهر حسن‌آباد با جمعیت 42 هزارنفری ساکن و ترافیک ماشین‌آلات سنگین فاقد دوربین‌های ترافیکی شهرداری در خیابان اصلی شهر است.

به زودی فرودگاه امام خمینی (ره) به شهرحسن آباد متصل می شود

برخی از این دوربین‌ها وظیفه پلیس راهنما و رانندگی و کنترل نامحسوس ثبت تخلف را به انجام می‌رسانند و برخی دیگر وضعیت ترافیکی خیابان‌ها شهر را به‌صورت زنده دریافت و در دسترس کاربران می‌گذارند.

شهر حسن‌آباد فاقد اداره راهنمایی و رانندگی است و پلیس‌ راه تهران -قم در ابتدایی ورودی شهر حسن‌آباد مستقراست.

آقای تاجیک شهردار حسن‌آباد هم‌چنین خواستار اتصال بلوار شهید چمران به آزاد راه «خلیج‌فارس»با تهیه طرح و نقشه و همکاری شهرداری و اداره راه ترابری را مطرح نمودند.

کمیل قهرمانی عضو شورای شهر حسن‌آباد، در 25 فروردین سالجاری خبراتصال  شهرک جانبازان از طریق پل مواصلاتی فرودگاه امام خمینی به برگزارِه خلیج فارس را داده بود

خدماتی خارج از حوزه استحفاظی شهرداری حسن‌آباد

تاجیک در پایان یکی دیگر از مشکلات فشافویه را تخلیه نخاله‌های صنعتی و زباله‌ها در مبادی ورودی شهر از سمت کهریزک در دامنه‌های آرادکوه و کنار جاده ترانزیتی مطرح و مقرر شد، ابتدا با همکاری شهرداری و اداره راه وترابری نسبت به جمع‌آوری کلیه نخاله‌ها و زباله‌ها پرداخته و سپس به ایجاد خاک‌ریز ،گشت شبانه مشارکتی و شناسایی و توقیف خودروهای افراد متخلف با همکاری مراجع ذیصلاح و نصب دوربین‌های مداربسته در این محور اقدام شود .

حوزه تعریف‌شده شهرداری حسن‌آباد برای ارائه خدمات شهری، روستای کنار گرد و روستای ابراهیم‌آباد و محل استقرار پلیس‌راه را دربرنمی گیرد، حوزه جدید کاری تعریف‌ نشده شهردار جدید حسن‌آباد خبر از عدم آگاهی شهردارجدید ازحوزه ارائه خدمت شهرداری حسن‌آباد است.

شهرداری حسن‌آباد خواستارآن است، با کیلومترها فاصله از حوزه خدمتی خود، درآمدهای اخذشده از شهروندان حسن‌آباد را خارج از این شهر و درگردنه آرادکوه هزینه نماید.

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فشافویه-دیدار مدیرکل راه و ترابری استان تهران با رئیس شورای اسلامی شهر حسن آباد و شهردار جدید حسن آباد