faenfr

رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری

تا سال سال 1400 ، 300 هکتارگلخانه در حسن آباد احداث می شود

  • سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397 ساعت 21:54
  • منتشرشده در فشافویه

رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری، تنها 10 هکتار گلخانه در شهر حسن آباد احداث شده است که سعی داریم این سرانه پایین را تا سال 1400 به 300 هکتار افزایش دهیم.

به گزارش کلینی نیوزبه نقل از خبرگزاری ایرنا، ابوالفضل خلیل پور رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری روز دوشنبه در همایش بررسی مشکلات آب و کشاورزی در شهرستان ری اظهار کرد:صنعت گلخانه در حوزه کشاورزی ری رشد خوبی را نداشته است، این در حالی است که در این صنعت 10 برابر زمین زراعی محصول تولید و یک دهم همان مقیاس آب مصرف می شود.
خلیل پور گفت: تنها 10 هکتار گلخانه در شهر حسن آباد احداث شده است که سعی داریم این سرانه پایین را تا سال 1400 به 300 هکتار افزایش دهیم.
وی افزود: با توجه به شوری آب این منطقه سعی داریم تا تولید ماهیان شور پسند را در این منطقه رونق دهیم که در منطقه حسن آباد ظرفیت های خوبی در این زمینه وجود دارد.
وی جذب ماده خام را از دیگر برنامه های اجرایی در این حوزه بیان کرد و افزود: با جذب مواد خام در این منطقه(فشافویه)، کشاورزی رونق و اشتغال هم افزایش پیدا می کند.
رییس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ری افزود: قنات های این منطقه نیز به دلیل چاه های غیر مجاز در شرایط مناسبی قرار ندارند و بیشتر خشک شده اند که باید در این حوزه ساماندهی و لایروبی مناسب انجام گیرد.
وی رشد صنایع تبدیلی را از افتخارات حوره کشاورزی ری بیان کرد و گفت: خوشبختانه صنایع تبدیلی و خدماتی خوبی در جنوب تهران شکل گرفته و هم اکنون یک هزار و437 نفر در این شهرستان در حوزه صنایع تبدلی شاغل هستند.
وی ادامه داد: این شهرستان کسب رتبه اول آبیاری تحت فشار، صنایع تبدیلی، تولید شیر، گندم و واحدهای صنعتی دراستان را نیز دارد.

همایش « بررسی مشکلات آب و کشاورزی در شهرستان ری» امروز دوشنبه با حضور محسن علیجانی، فریده اولاد قباد نمایندگان مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ذوالفقاری رییس جهاد کشاورزی استان تهران و جمالی پور فرماندار ری و جمعی از کشاورزان این منطقه در شهرری برگزار شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فشافویه-تا سال سال 1400 ، 300 هکتارگلخانه در حسن آباد احداث می شود