faenfr

امام جمعه شهر حسن آباد:

آنچه امروزدرجامعه با آن مواجه هستیم مشکل ومعضل است،نه بحران

  • شنبه, 16 تیر 1397 ساعت 18:33
  • منتشرشده در فشافویه

نماینده ولی‌فقیه در بخش فشافویه و امام‌جمعه شهر حسن‌آباد گفت: آنچه امروز در کشور با آن مواجه هستیم، «مشکل و معضل» است نه «بحران» رسانه‌هاى معاند و طیف برانداز تلاش دارند تا تصویرى بحرانى از کشور ارائه دهند.

به گزارش کلینی نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالعلی استیری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر حسن‌آباد، اظهارداشت: طى دو هفته گذشته شاهد تجمع برخى از بازاریان و کسبه در تهران در اعتراض به نوسانات قیمت ارز بودیم. در تعدادى از شهرهاى کشور هم نمایندگان تعدادى از صنوف و اتحادیه‌ها همچون کامیون‌داران، تاکسى‌داران، مرغداران، نانوایان و موبایل‌فروشان، جلساتى را با مقامات مسؤول جهت پیگیرى مطالبات خود برگزار کردند.
وی ادامه داد: علاوه بر مطالبات صنفى، مردم برخى شهرها هم نسبت به پایین بودن کیفیت آب شرب، قطع مکرر برق و گرانى برخى کالاها و خدمات که باعث بروز مشکلاتى در زندگى روزمره آن‌ها شده است، اعتراضاتى داشتند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین استیری ضمن تأکید بر مشکلات مردم در حوزه‌های مختلف افزود: نمى‌تواند منکر مشکلات مردم در حوزه‌هاى مختلف همچون مسکن، بهداشت و درمان، آموزش‌وپرورش، حمل‌ونقل، محیط‌زیست و امثال آن باشد. مطالبات مردم، اصناف و اتحادیه‌ها را باید با گوش جان شنید و به مطالبات قانونى آن‌ها مشروعیت و رسمیت بخشید. این وظیفه هر مسئول دلسوزى است که با دیدن و شنیدن مشکلات مردم تا رفع و یا کاهش آن از پاى ننشیند و پیگیر حل‌وفصل آن باشد. همه ما وظیفه‌داریم با مردم و در کنار مردم تا حل مشکلات آن‌ها باشیم.
خطیب نماز جمعه شهر حسن‌آباد یادآور شد: در روزهاى اخیر شاهد بوده‌ایم، نمایندگان صنوف و اتحادیه‌ها با هوشمندى و درک شرایط خطیر کنونى، اعتراض‌ها و مطالبات خود را صنفى پیگیرى کرده و اجازه بهره‌بردارى سیاسى به دشمنان و بدخواهان نظام اسلامى را نداده‌اند؛ که ازاین‌جهت از این تدبیر و هوشمندی آن‌ها تشکرمیکنم چراکه اولین شرط براى چرخیدن اقتصاد کشور، برخوردارى از امنیت سیاسى، اقتصادى و اجتماعى است. هرگونه میدان دادن به آشوبگران و اغتشاش طلبان باعث برهم خوردن امنیت بازار و جامعه خواهد شد و بازاریان و کسبه اولین قربانیان آن خواهند بود.
وی تصریح کرد: حل مشکلات مردم با میدان‌دارى یک قوه به سرانجام نمى‌رسد. ما نیازمند مشارکت همه قوا و نهادها هستیم. همه باید آستین‌هاى همت را بالا بزنیم. مردم هم به‌عنوان صاحبان اصلى انقلاب و کشور باید به میدان بیایند. به فرموده رهبر فرزانه انقلاب اسلامى، اگر مردم به صحنه بیایند، هیچ مشکل لاینحلى در کشور وجود نخواهد داشت ما باید صادقانه، شفاف و هوشمندانه با ملت خود سخن بگوییم و از آن‌ها براى حضور مؤثر در این صحنه نبرد همه‌جانبه و سخت کمک بگیریم وگرنه اسیر شگردهاى دشمن خواهیم شد.{تکبیر نمازگزاران}
حجت‌الاسلام‌والمسلمین استیری افزود: دشمنان جنگ را علیه ملت ما کلید زده‌اند امروز فصل یقه‌گیرى و تسویه‌حساب‌های سیاسى نیست. امروز روز زیر سؤال بردن یکدیگر نیست. امروز فصل مجاهدت براى حل مشکلات کشور است. باید کمربندها را محکم کنیم چراکه در جنگ «معیشت پایه» دشمنان این مرزوبوم، موجودیت ملت ایران، کشور ایران و هویت و تمدن ایرانى موردتهاجم دشمنان قرارگرفته است.
وی خاطرنشان کرد: آنچه امروز در کشور با آن مواجه هستیم، «مشکل و معضل» است نه «بحران» رسانه‌هاى معاند و طیف برانداز تلاش دارند تا تصویرى بحرانى از کشور ارائه دهند. این‌یک ترفند در جهت تکمیل حلقه‌هاى جنگ روانى است که علیه ملت ایران تدارک دیده‌اند. دشمن تلاش دارد در افکار عمومى القا نماید کشور در وضعیت قرمز و گسست اجتماعى است. تحریم‌ها و فشارهاى دشمن زمانى ارزش راهبردى پیدا خواهد کرد که بتواند باعث ایجاد شکاف و گسست اجتماعى شود.
امام‌جمعه شهر حسن‌آباد در ادامه افزود: متأسفانه با توفیقاتى همراه بوده است به‌گونه‌ای که در برخى اقشار جامعه نگرانى از اوضاع فعلى و آینده کشور به‌شدت محسوس و در اظهارنظرهاى آن‌ها مشاهده مى‌شود. دشمن مى‌خواهد مشکلات کشور را تبدیل به بحران نماید.
وی در ادامه افزود: حتى خوش‌خیال‌ترین افراد و ساده‌انگارانه‌ترین نگاه‌ها نیز این جنگ تمام‌عیار را حس مى‌کنند. چه بخواهیم و چه نخواهیم منازعه سلطه‌گران بین‌المللى علیه ملت ایران وارد مرحله جدیدى شده و نمى‌توان بدون درک اقتضائات این مرحله جدید به تصمیم و اقدام مناسب رسید.

نماینده ولی فقیه در بخش فشافویه ضمن تاکید بر بسیج امکانات وظرفیت های دشمن درادامه افزود:علیرغم تأکیدات و تبیین‌هاى مکررى که رهبر انقلاب از جنگ سه لایه دشمن در عرصه‌هاى اقتصادى، روانى و عملى داشته‌اند، مسئولان و رسانه‌هاى ما هنوز نتوانسته‌اند در ترسیم ابعاد و گستره این جنگ تمام‌عیار موفق باشند. دشمن با بسیج همه ابزار و امکانات و ظرفیت‌هاى خود به میدان آمده است. جنگ «معیشت پایه» آخرین امید و تیر ترکش دشمنان غدار و حیله‌گر براى مهار و تغییر رفتار جمهورى اسلامى ایران است.

یکى از راه‌هاى مقابله با جنگ اقتصادى دشمن، به میدان فرستادن مدیرانى باانگیزه، جوان، جهادى، متخصص و دلسوز است. انتظار مى‌رود با ترمیم و تغییر تیم اقتصادى و اجرایى خود، این معضل را هرچه سریع‌تر حل‌وفصل نماید. ما نیازمند مدیرانى کارآزموده و جسور هستیم که در روزهاى سخت و دشوار بتوانند سکان‌دار کشتى نجات باشند.{تکبیر نمازگزاران}

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فشافویه-آنچه امروزدرجامعه با آن مواجه هستیم مشکل ومعضل است،نه بحران