faenfr

سگ های ولگرد معضل جدی شهر حسن آباد است

  • پنج شنبه, 04 مرداد 1397 ساعت 08:04
  • منتشرشده در فشافویه

بخشدار فشافوید: مشکلات و معضلات شهر تهران مربوط به همان محدوده است و نباید شهر تهران مشکلات خود را به مناطق حاشیه نشین و اطراف تهران منتقل کند.

 

به گزارش کلینی نیوز، محمد صالح ضیایی بخشدارفشافویه، چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سگ ها بعد از زنده گیری در شهر تهران توسط پیمانکاران شهرداری به مرکز نگهداری در مجتمع پردازش آرادکوه کهریزک منتقل می شوند و در یک بازه زمانی 2 هفته ای عقیم و سپس توسط پیمانکاران در محدوده حسن آباد رها سازی می شوند.
وی ادامه داد: سگ های بلاصاحب در این منطقه مشکلات زیست محیطی بسیاری را برای ساکنان ایجاد کرده، چرا که بعضی از این سگ ها ناقل بیماری هاری و پوستی اند و مردم این منطقه همواره در معرض خطر هستند.

ساماندهی تهران، مشکلات زیست محیطی را به ری تحمیل کرده است

ضیایی تصریح کرد: شهر حسن آباد به خاطر پراکندگی زیاد و زمین های کشاورزی، مکان مناسبی برای تخلف پیمانکاران شهرداری تهران محسوب می شود.
وی با بیان اینکه شهرداری متولی اصلی جمع آوری سگ های بلاصاحب است گفت: متاسفانه این وظیفه نه تنها در پایتخت، بلکه در بسیاری از شهرها به خوبی انجام نشده است.

بیگدلی عضو شورای بخش فشافویه با انتقاد از رها سازی سگ های ولگرد تهران در این منطقه عنوان کرد: در 2 سال اخیر افرادی بودند که 300 راس از گوسفندان آنها به علت بیماری های ناشی از سگ های ولگرد تلف شده اند.

بخشدار فشافویه در ادامه افزود: مشکلات و معضلات شهر تهران مربوط به همان محدوده است و نباید شهر تهران مشکلات خود را به مناطق حاشیه نشین و اطراف تهران منتقل کند.
وی یادآور شد: مکاتباتی با شهرداری تهران مبنی بر این معضل انجام شده است که تاکنون اقدامی در این مورد انجام نشده و اگر این معضل زیست محیطی توسط شهرداری تهران حل نشود به صورت قانونی و از طریق قوه قضاییه پیگیری خواهیم کرد.

حسین بیگدلی عضو شورای بخش فشافویه  در اینباره اظهارکرده بود:از آنجایی که سگها حامل بیماری های پوستی اند و عشایر جنوب استان نیز در این منطقه ساکن هستند، احتمال آلودگی گله های گوسفندان وجود دارد.

وی همچنین گفته است: علاوه بر این اداره دامپزشکی بخش فشافویه نیز فاقد امکانات لازم است و دام ها به تب مالت و بیماری های تب برفکی مبتلا هستند.

ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران در کارگروه سلامت و محیط زیست سمینار 'نقش شوراها در توسعه شهرستان ری'  گفته است، اداره دامپزشکی شهرستان ری به وظایف خود خوب عمل نمی کند

بیگدلی با انتقاد از رها سازی سگ های ولگرد تهران در این منطقه عنوان کرد: در 2 سال اخیر افرادی بودند که 300 راس از گوسفندان آنها به علت بیماری های ناشی از سگ های ولگرد تلف شده اند.

فشافویه از توابع شهرستان ری متشکل از 37 روستا و با 70 هزار نفر جمعیت دارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فشافویه-سگ های ولگرد معضل جدی شهر حسن آباد است