faenfr

امام جمعه شهر حسن آباد:

قرادادهاى بین‌المللى‌بادست‌پخت نظام استکبار به کشورهاى مستقل تحمیل مى‌شوند.

  • شنبه, 21 مهر 1397 ساعت 14:13
  • منتشرشده در فشافویه
حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه حسن آباد فشافویه حجت الاسلام والمسلمین استیری امام جمعه حسن آباد فشافویه

نماینده ولی‌فقیه دربخش فشافویه و امام جمعه شهر حسن آباد :قرادادهاى بین‌المللى که با دست‌پخت نظام استکبار به کشورهاى مستقل تحمیل مى‌شوند و هر نوع کنوانسیون؛ معاهده و تعهدى بدون‌شک با ملاحظه‌ى مناطِ نفى سبیل (تسلط کفار بر مسلمانان )مورد بررسى و ارزیابى قرار مى‌گیرند.

به گزارش کلینی نیوز، حجت الاسلام استیری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه شهر حسن آباد،در خصوص موضوع FATF خاطر نشان کرد: دشمنى نظام استکبار با ایران اسلامى چیز تازه‌اى نیست و کهنه هم نمى‌شود. در دوران طاغوت که آلت دست نظام استکبار بود، این دشمنى و سوء استفاده حداکثرى بوده و در دوران کنونى که استقلال و حاکمیت ملى ایرانیان به دستان خودشان است نیز از هیچ تلاش و روزنه‌اى براى ضربه و نفوذ و کسب منافع دریغ ندارند.

نماینده ولی فقیه در بخش فشافویه در موضوع کنوانسیون‌ها و معاهدات جدید مثل معاهدات مالى،(fetf) مقام معظم رهبری در هفته‌هاى اخیر تأکید کردند: «این معاهدات ابتدا در اتاق‌هاى فکر قدرت‌هاى بزرگ و براى تأمین منافع و مصالح آن‌ها پخت و پزمیشود و سپس با پیوستن دولت‌هاى همسو یا دنباله‌رو یا مرعوب، شکلِ به ظاهر بین‌المللى مى‌گیرد به‌گونه‌اى که اگر کشور مستقلى مانند ایران، آن‌ها را قبول نکند او را مورد هجوم شدید قرار مى‌دهند که مثلاً ۱۵۰ کشور پذیرفته‌اند شما چطور آن‌را رد مى‌کنید؟ وی درادامه افزود: رهبر انقلاب در تبیین راه صحیح برخورد با این‌گونه کنوانسیون‌ها فرمودند: همانگونه که درباره‌ى «برخى کنوانسیون‌هاى بین‌المللیِ اخیراً مطرح شده در مجلس» گفتیم، مجلس شورای اسلامی که رشید و بالغ و عاقل است، باید مستقلاً در موضوعاتى مثل مبارزه با تروریسم یا مبارزه با پولشویى قانونگذارى کند. ایشان افزودند: «البته ممکن است برخى مفاد معاهدات بین‌المللى خوب باشد اما هیچ ضرورتى ندارد با استناد به این مفاد به کنوانسیون‌هایى بپیوندیم که از عمق اهداف آن‌ها آگاه نیستیم یا مى‌دانیم که مشکلاتى دارند….»

امام جمعه شهر حسن آباد با اشاره به تصویب CFT ئر مجلس شورای ملی افزود: وزیرامورخارجه در بخشی از سخنان خود در جلسه علنی مجلس که به بررسی لایحه مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) -یکی از لوایح زیر‌مجموعه FATF- اختصاص داشت گفتند؛ «‌نه من و نه آقای رئیس‌جمهور نمی‌توانیم تضمین بدهیم که با پیوستن به CFT مشکلات ما حل خواهد شد.

حجت الاسلام تصریح کرد: اما می‌توانیم تضمین بدهیم با نپیوستن به این لایحه، آمریکا بهانه مهمی را برای افزایش مشکلات ما پیدا خواهد کرد»!

نماینده ولی فقیه در بخش فشافویه افزود: آمریکا از این سخن چه پیامی را دریافت می‌کند؟ آیا به این نتیجه نمی‌رسد که هرگاه علیه ایران اسلامی بهانه‌ای بتراشد،به جای مقابله با آن، همه تلاش و توان خود را به کار می‌گیرندتا مشکل پیش‌آمده برای آمریکا را برطرف کنند؟! دقیقا مانند اینکه دشمن در میدان جنگ به آرایش نظامی ما اعتراض کند و ما برای کسب رضایت دشمن آرایش نظامی خود را آنگونه که دشمن خواسته است تغییر بدهیم!

اینکه ضرورتا از لیست سیاه خارج شویم، اتفاقی است که به احتمال قوی خواهد افتاد، اما با درصد بالایی، احتمال تعلیق مجدد ایران هم تا انجام سایر خواسته‌های این نهاد بین‌المللی وجود دارد.

وی درادام افزود: امیدواریم که دیپلماسی ایران به نوعی حرکت کند که اولابتواند از حقوق مشروع جمهوری اسلامی ایران در جوامع بین‌المللی دفاع کند.ثانیاً اینکه در جوامع بین‌المللی به دلیل روابط سیاسی حاکم در جهان، گروه‌های مقاومت،وگروه‌های تروریستی شناخته شده‌اند، مسئله‌ای است که در آینده باید پیگیری شود تا این گروه‌ها را از لیست تروریسم خارج کنند. وبین این دوگره فرق گذاشته شود{تکبیرنمازگزاران}

این مورد را ارزیابی کنید
(30 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فشافویه-قرادادهاى بین‌المللى‌بادست‌پخت نظام استکبار به کشورهاى مستقل تحمیل مى‌شوند.