faenfr

امام‌جمعه شهر حسن‌آباد:موضوع مهم در بودجه ۹۸مراقبت از حقوق عامه مردم است

  • شنبه, 22 دی 1397 ساعت 09:15
  • منتشرشده در فشافویه

خطیب نماز جمعه شهر حسن‌آباد: در قضیه بودجه ۹۸مراقبت از حقوق عامه مردم است، انتظار این است که دولت محترم و مجلس محترم دغدغه اصلى خودشان را صیانت و حفاظت از حقوق عامه مردم بگذارند.

به گزارش کلینی نیوز،حجت‌الاسلام‌والمسلمین استیری نماینده ولی‌فقیه بخش فشافویه در خطبه‌های نماز جمعه‌ی این هفته در مصلای این شهر اظهار کرد: مطالبى از سوى کارشناسان مطرح مى‌شود، مبنى بر این‌که بخش مهمى از بودجه کل کشور در مجلس شوراى اسلامى بررسى نمى‌شود،این مسئله بسیار عجیبى است. گفته مى‌شود نزدیک به سه‌چهارم بودجه که مربوط است به شرکت‌هاى دولتى در بررسى‌هاى نمایندگان مجلس موردتوجه قرار نمى‌گیرد. این امر اگر واقعیت داشته باشد، ضرورى است که اصلاح شود.

خطیب نماز جمعه شهر حسن‌آباد افزود: مگر مى‌شود که سه‌چهارم بودجه موردبررسی مجلس قرار نگیرد؟ نتیجه این وضعیت چه مى‌شود؟ آیا حقوق‌هاى نجومى که شنیده مى‌شود نتیجه همین عدم بررسى‌هاست؟

نماینده ولی‌فقیه در بخش فشافویه:بر اساس بودجه سال ۹۸، بودجه کل کشور ۱۷۰۳هزار میلیارد تومان است. از این میزان ۴۰۷هزار میلیارد تومان بودجه عمومى کشور است و ۱۲۷۰هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌هاى دولتى، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعى وابسته به دولت است.

وی تصریح کرد:بین یک دستگاه اجرایى که فقط هزینه دارد و یک شرکت که هم درآمد و هم هزینه دارد، تفاوت‌هایى وجود دارد و نباید این دو را باهم مقایسه کرد، اما نباید این بخش به‌طور کامل هم رهاشده باشد. چراکه به دلیل آن‌که این شرکت‌ها دولتى هستند و عملکردشان اثر مستقیم بر حقوق مردم دارد، باید موردبررسی مجلس قرار گیرند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین استیری در ادامه افزود: بودجه یک موضوع مهم است و حساسیت جامعه نسبت به آن طبیعى و درست است. خصوصاً در شرایط فعلى که اقتصاد شرایط خوبى ندارد و مردم تحت‌فشار اقتصادى قرار دارند. انتظار از دولت و مجلس محترم بررسى عالمانه و با دقت بودجه است تا حقوق عامه مردم به بهترین وضع تأمین و صیانت شود.

نماینده ولی‌فقیه در بخش فشافویه خواستار شفافیت در بررسی بودجه و تصریح کرد: در قضیه بودجه ۹۸، مراقبت از حقوق عامه مردم است. انتظار این است که دولت محترم و مجلس محترم دغدغه اصلى خودشان را صیانت و حفاظت از حقوق عامه مردم بگذارند. این مهم نیز میسر نمى‌شود مگر این‌که شفافیت و دقت کافى در زمان بررسى بودجه در مجلس شوراى اسلامى صورت پذیرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فشافویه-امام‌جمعه شهر حسن‌آباد:موضوع مهم در بودجه ۹۸مراقبت از حقوق عامه مردم است