faenfr

اعتراض شهروندان شهر حسن آباد به روند توزیع نامناسب گوشت‌های تنظیم بازار

  • جمعه, 09 فروردين 1398 ساعت 16:02
  • منتشرشده در فشافویه

عدم برنامه‌ریزی صحیح در توزیع گوشتی که برای تنظیم بازار عرضه می‌شود، مردم را با مشکلات زیادی روبه‌رو کرده است.

به گزارش کلینی نیوز، توزیع گوشت قرمز منجمد وارداتی با نرخ دولتی از بیست و ششم شهریورماه در اواخر سال گدشته در سطح شهرستان ری آغازشده بود و بنا بر گفته مسئولان سهمیه هر نفر در این منطقه سه کیلوگرم است.

روزانه حدود 367 کیلوگرم در این شهرستان توزیع‌شد. این در حالی است که رییس اتاق اصناف شهرستان ری توزیع روزانه سه تن گوشت را به هیچ عنوان تامین کننده نیاز شهروندان نمی داند و معتقد است که نیاز شهرستان ری روزانه 45 تن می باشد.

جمعی از شهروندان شهر حسن آباد بخش فشافویه به روند توزیع نا مناسب گوشت دولتی درفضای مجازی این شهر اعتراض کردند.

اصل ماجرا این اعتراض ازآنجایی آغاز شد که سند عادی دولتی در تلگرام منتشر شد که نشان میدهد جمعیتی 50هزار نفره شهر حسن آباد،5 تن سهمیه گوشت در نظر گرفته شوده بود و به سه عامل  توزیع گوشت سهمیه تعلق می گیرد تا اقدام به توزیع فروش گوشت‌های تنظیم بازار را انجام دهند.

یکی از کاربران به نام @Ghasem201kermani با اعتراض به این نوع سهمیه بندی مراکز توزیع می نویسد: پنج تن گوشت به حسن آباد داده شده؟ پنج هزار کیلو؟؟؟ این سه نفر که هیچ کدام قصابی ندارند و یا مغازه ای مناسب این حجم گوشت، چرا به این افراد داده شده؟

همان کاربر دوبار می نویسد: من با آقا طهماسبی صحبت کردم، گفت که یک سری از گوشت های دولتی رو تحویل گرفته و با کارت ملی توزیع کرده اما نه در حد پنج هزار کیلو، مقدار کمی تحویل گرفته که به علت کاغذ بازی های تحویل و تحول پشیمان شده، بقیه گوشت ها چی شده؟

کاربر دیگری با نام @MajidSaberi89 در پاسخ می نویسد: آقای طهماسبی هم تایید کردن که عامل توزیع گوشت دولتی از سمت نهادهای دولتی هستند.

این کاربر می افزاید: حتی نیازی نیست که توجیه کنند چه مقدار گوشت گرفته یا نگرفته اند.نفس اینکار هم مشکل دارد، هم مسئول دولتی پایش گیر است هم فردی که توزیع کننده معرفی شده است. طبق کدامین صلاحیت آقای پورشاهمیر و طهماسبی به عنوان توزیع کننده گوشت دولتی به ارگانهای بالادستی معرفی شده اند؟ آیا قصاب اند؟ کشتارگاه دارند؟ صلاحیت شان از طریق اتحادیه مربوطه تایید شده است؟یا صرفا رانت دولتی ها بوده؟

سئوال دیگری که کاربرا ن از مسئولین بخش فشافویه داشتند درباره شرکت مهان پروتئین ری بود که شهرک صنعتی بیجین در جاده چرمشهر قرار گرفته است و یک مجتمع فراوردهای گوشتی است.، این شرکت چندین سال است گوشت بسته بندی به فروشگاههای تهران عرضه میکند سوال این است که شرکت مهان پروتئین ری گوشت چرا دریافت کرده و کجا توزیع کرده؟

آقای باقری معین مدیر شرکت مهان پروتیین ری در گفتگو با خبرنگار کلینی نیوز ضمن رد توزیع گوشت بسته بندی به فروشگاههای تهران اظهار کرد:شرکت مهان  پروتیین ری در زمینه تولید همبرگر فعالیت دارد

وی در پاسخ به این سئوال که آیا گوشت سهمیه تنظیم بازار به شرکت واگذارشده اظهار بی اطلاعی نمود و افزود:هیچگونه سهیمه گوشتی برای توزیع به این شرکت داده نشده است.

آقای باقری یاد آور شد:در سال گذشته از سوی بخشداری فشافویه آمدند شرکت مهان  و گفتند می خواهیم سهیمه توزیع گوشت تنظیم بازار را بما واگدار کنند و پس از مدتی اعلام کردند، اختصاص سهمیه گوشت تنظیم بازار از طرف جهاد کشاورزی موافقت نشده است.

مدیرعامل شرکت مهان پروتیین ری تاکید کرد تاکنون هیچ گونه گوشت وارداتی منجمد وغیر منجمد دولتی تنظیم بازار به این شرکت اختصاص نیافته است.

کاربری به نام @Rahbarani47 به بحث  سهمیه گوشت تنظیم بازار خاتمه میدهد و از قول یاوری مسئول حراست جهاد کشاورزی می نویسد: توزیع  گوشت تنظیم بازار توسط عامل دیگر یعنی مهرداد پور شاه میر درشهر حسن آباد انجام نشده است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فشافویه-اعتراض شهروندان شهر حسن آباد به روند توزیع نامناسب گوشت‌های تنظیم بازار