faenfr

انتقاد شدید یک فعال محیط زیست منطقه فشافویه به اظهارات اخیر رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری

  • سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 15:23
  • منتشرشده در فشافویه

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: بارش های مناسب هفته های اخیر در استان تهران باعث شد تا تالاب های عشق آباد و قنبر آباد در جنوب پایتخت با وسعت 150 هکتار به طور کامل آبگیری شوند.

به گزارش کلینی نیوز، زهره عبادتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تالاب قنبرآباد با وسعت 100 هکتار در بخش حسن آباد فشافویه و تالاب عشق آباد با وسعت 50 هکتار در بخش قلعه نوی ری توسط رودخانه ها و روان آب های جاری به طور کامل آبگیری شدند.
وی تصریح کرد: آب این تالاب ها توسط رودخانه های کن و سرخه حصار تامین می شود و این رودخانه ها نیز در پی بارش های اخبر کاملا پر آب بودند.

96569856

 نوشته فعال محیط زیست در منطقه فشافویه

روح الله قنبری فعال محیط زیست منطقه فشافویه ضمن انتقاد شدید به سخنان عبادتی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری، در گفتگویی با خبرنگار کلینی نیوزگفت: کل تالاب قنبرآباد به ده هکتار می رسد، چنانچه محدوده آبگیری فعلی تالاب را محاسبه کنیم به یک هکتار هم نمی رسد.

وی در فضای مجازی زادگاه من می نویسد: من نمیدانم این بیش از صد هکتار تالاب از کجا اومده

تالاب عشق آباد در 25 کیلومتری جنوب شهرری، تالاب قنبرآباد در بخش فشافویه حسن آباد و تالاب بند علیخان در ۳۵ کیلومتری جنوب شهرستان ورامین از تالاب های جنوب پایتخت به شمار می روند که بارش های بی سابقه باران طی روزهای گذشته و ورود حجم زیادی از آب به مناطق جنوبی تهران باعث آبگیری کامل این تالاب ها شد.
تالاب های جنوب تهران چندین سال است که در حسرت آب بودند، کارشناسان و مسئولان ارمغان تشنگی این تالاب ها را طوفان های گرد و غبار برای پایتخت پیش بینی کرده بودند و زنگ خطر تشدید آلودگی هوای تهران را به صدا در آورده بودند.

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فشافویه-انتقاد شدید یک فعال محیط زیست منطقه فشافویه به اظهارات اخیر رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری