faenfr

تملک خانه های فرسوده حسن آباد فشافویه آغاز شد

  • یکشنبه, 15 ارديبهشت 1398 ساعت 14:44
  • منتشرشده در فشافویه

رئیس شورای اسلامی شهر حسن آباد فشافویه گفت: طرح تملک خانه های محلات فرسوده مسجد امام زمان(عج) و مسجد امام حسن مجتبی(ع)  توسط شهرداری آغاز شد.

به گزارش کلینی نیوز، علیرضا زندی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه 25 هکتار از بافت شهری حسن آباد فشافویه فرسوده است افزود: خانه های قرار گرفته در این بافت با زمین های شهرداری در محلات تازه ساز در قالب این طرح معاوضه می شود.
وی ادامه داد: مدیریت شهری حسن آباد فشافویه برای جلوگیری از زیان مالکان در اجرای این طرح از کارشناسان قوه قضاییه برای قیمت گذاری خانه های قرار گرفته در بافت فرسوده استفاده کرده است.
زندی قدمت بالا، استفاده از کاهگل و قرارگرفتن در گودال را از موارد بسیار خطرناک خانه های بافت فرسوده حسن آباد فشافویه عنوان کرد و یادآور شد: برف سنگین سال گذشته و آبگرفتگی معابر و حیاط خانه های فرسوده ای که در گودی ساخته شده اند زنگ خطری برای مواقع بحرانی است.

وی اضافه کرد: معابر بافت فرسوده حسن آباد به قدری تنگ است که در صورت آتش سوزی امکان تردد کامیون های آتش نشانی وجود ندارد و علاوه بر آن سرانه فضای سبز در این محلات نیز صفر است.
زندی با اشاره به اینکه عمده جمعیت ساکن در محلات فرسوده اتباع هستند گفت: بزرگترین مانع در تخریب و بازسازی محلات فرسوده مقاومت مالکان است، مستاجران که تبعه کشورهای خارجی هستند کرایه های خوبی را به حساب مالکان واریز می کنند.
وی تصریح کرد: شهرداری حسن آباد فشافویه در صورت تملک خانه های بافت فرسوده تمامی آنها را تبدیل به معابر عمومی و فضای سبز خواهد کرد.

گفتنی است شهرحسن آباد بدلیل مجاورت شهرک صنعتی شمس آباد، بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه و از سوی دیگر فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) در نزدیکی این شهر از آلودگی هوای نا سالم در طول فصول سال قراردارد. 

شهرداری حسن آباد تاکنون هیچ اقدامی در جهت نصب و راه اندازی ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در این شهر انجام نداده است، شهر حسن آباد یکی از آلوده ترین هوا و نیز آلودگی صوتی را نسبت به دیگر شهرهای شهرستان ری  را دارد
زندی با اشاره به اینکه حسن آباد یکی از قدیمی ترین و جنوبی ترین بخش ها در استان تهران محسوب می شود و باید نگاه ویژه ای به این منطقه حاشیه ای شود افزود: این محدوده از لحاظ ساختار و کیفیت مصالح و لحاظ نشدن اصول مهندسی سست و ناپایدار است ضمن اینکه روستاهای این بخش نیز به هیچ عنوان ایمن نیستند.

خیابان شهید رضوی در نقطه مقابل خیابان شهید قمی قرار دارد، رئیس شورای شهر حسن آباد هیچ گونه توضیحی درباره بافت فرسوده این محله قدیمی شهر حسن اباد نداد.

شهرحسن آباد فشافویه از توابع شهرستان ری است این بخش دارای 37 روستا و با 70 هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری جنوب شهرری و در مسیر جاده قدیم تهران - قم قرار دارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فشافویه-تملک خانه های فرسوده حسن آباد فشافویه آغاز شد