faenfr

۴۰ درصد دانش آموزان بخش فشافویه اتباع بیگانه هستند

  • چهارشنبه, 16 مرداد 1398 ساعت 07:07
  • منتشرشده در فشافویه
مرتضی حیدری، رییس آموزش و پرورش منطقه فشافویه مرتضی حیدری، رییس آموزش و پرورش منطقه فشافویه

رییس آموزش و پرورش حسن آباد فشافویه گفت: ۱۱ هزار و ۸۶۹ دانش آموز در مدارس این شهر تحصیل می کنند که ۴۰ درصد آنان را اتباع بیگانه تشکیل می دهند.

به گزارش کلینی نیوز، مرتضی حیدری روز یکشنبه در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهر حسن آباد اظهار داشت: بیشتر این دانش آموزان زیر خط فقر و در معرض انواع آسیب های اجتماعی از جمله کار اجباری، اعتیاد و طلاق قرار دارند که این امر مشکلات آموزش به این اقشار را سخت کرده است.

به گزارش ایرنا، وی افزود: ۹۰ درصد از فرهنگیان این شهر غیربومی و در حال رفت و آمد هستند و پرداخت نشدن هزینه سرویس ایاب و ذهاب نیز از دیگر مشکلات معلمان این شهر محسوب می شود.

حیدری تصریح کرد: این شهر با ۴۵ مدرسه و میانگین هر کلاس بیش از ۳۲ نفر است، ضمن اینکه ۱۲ فضای آموزشی نیز به صورت ۲ شیفته اداره می شود.

وی رشد جمعیت دانش آموزی شهر حسن آباد فشافویه را در حدود هفت تا ۱۰ درصد عنوان کرد و یادآور شد: پیش بینی می شود که امسال ۱۱ هزار و ۸۶۹ دانش آموز در مدارس این بخش تحصیل کنند.

 رییس آموزش و پرورش حسن آباد در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات گرمایشی مدارس اشاره کرد و گفت: سیستم شوفاژ خانه و رادیاتورهای کلاس های درس به دلیل سختی و شوری خیلی سریع فرسوده می شود که بازسازی این سیستم نیازمند ۲ میلیارد ریال هزینه است.

به گزارش ایرنا، شهرستان ری دارای چهار مرکز اصلی آموزش و پرورش شامل ناحیه یک، ناحیه دو، بخش کهریزک و بخش فشافویه است که مدیریت آن با اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فشافویه-۴۰ درصد دانش آموزان بخش فشافویه اتباع بیگانه هستند