faenfr

وقف دهها هزارمترمربع برای ساخت بیمارستان در شهر حسن آباد فشافویه

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری از ثبت هفتمین وقف جدید در سال جاری در شهرستان ری خبر داد و گفت: در آستانه اربعین حسینی و دهه وقف زمینی به متراژ ۲۰ هزار مترمربع وقف ساخت بیمارستان در حسن‌آباد فشافویه شد.

به گزارش کلینی نیوز، حجت‌‌الاسلام مرتضی صادقی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: روزهای پایانی ماه صفر دهه وقف آغاز می‌شود که امیدوارم در شرایط فعلی کشور بیش‌ازپیش به ترویج این سنت حسنه توجه کنیم.

وی با اشاره به ثبت هفتمین وقف جدید در سال ۹۸ در شهرستان ری از توجه مردم در شرایط سخت اقتصادی به این امر نیک سخن گفت و ادامه داد: خیر نیکوکار علی بهواد زمینی به متراژ ۲۰ هزار مترمربع وقف در حسن‌آباد فشافویه را وقف ساخت بیمارستان کرد که سند شش‌دانگ این زمین در اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری به ثبت رسید.

این خیر نیکوکارحسن آبادی در سال های گذشته، قطعه زمینی را در خیابان شیخ کلینی (ره)، انتهای بلوار امام علی (ع) جهت احداث کلینک تامین اجتماعی وقف کرده بود.

حجت الاسلام صادقی، نیازهای روز جامعه را دارو و درمان و مسئله ازدواج عنوان کرد و خاطرنشان کرد: محرومیت‌زدایی یکی از اموری است که با استفاده از موقوفات انجام می‌شود و با توجه به مشکلات مختلف در مسائل بهداشتی و اجتماعی در شهرستان مشکلاتی از مردم تقاضا داریم در این موارد وقف کنند.

به گزارش خبرنگار کلینی نیوز، ساخت کلینک تامین اجتماعی شهر حسن آباد در اواخر سال گذشته به اتمام رسید، بدلیل عدم تامین نیروی انسانی تا گزارش این خبر افتتاح نشده است.

گفتنی است، جمعیت رسمی شهر حسن آباد فشافویهقد بیش از 40 هزار جمعیت سرشماری شده است، و در آمار غیر رسمی بیش از 90 هزار نفر تخمین زده می شود،

{loadposition sc_position}
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فشافویه-وقف دهها هزارمترمربع برای ساخت بیمارستان در شهر حسن آباد فشافویه