faenfr

امام جمعه حسن آباد فشافویه

دولت از گران شدن اقلام اساسی معیشت مردم جلوگیری کند

حجت‌الاسلام شیخ میثم درگاهی: تنظیم یارانه‌ها و توزیع عادلانه بنزین باید مواظبت شود و از گران شدن اقلام اساسی مردم جلوگیری شود.

به گزارش کلینی نیوز، حجت‌الاسلام شیخ میثم درگاهی، امام‌جمعه شهر حسن‌آباد و نماینده ولی‌فقیه در بخش فشافویه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن گرامیداشت میلاد پیامبر اکرم (ص) اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) تمدن را برای بشریت به ارمغان آورد که عناصر تشکیل‌دهنده آن اقتصاد، سیاست، اخلاق و علم است.

خطیب نماز جمعه شهر حسن‌آباد در ادامه افزود: اقتصاد در دین مبین اسلام همواره مطرح بوده زیرا که دین کامل و جامعی است و سعادت دنیوی و اخروی انسان‌ها را در بردارد، لذا بر بعد اقتصاد نیز پرداخته است.

حجت‌الاسلام درگاهی بابیان اینکه موضوع اقتصاد در قرآن و اسلام نیز مطرح است، گفت: احکام اسلام باوجود زکات، خمس، قرض‌الحسنه، کار جهادی و ... بسیار جامع است و اگر به مر و اصل قانون اسلام عمل شود، از مشکلات معیشتی، اقتصادی و فقر در جامعه کاسته می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در بخش فشافویه، با اشاره به اینکه اسلام در بعد توزیع نیز قوانینی دارد، تصریح کرد: اسلام به مالکان اجازه نمی‌دهد که هرگونه که می‌خواهند با مال خود رفتار کند، درواقع مالک موظف است خمس، زکات و ... را پرداخته و اسراف نکند.

امام‌جمعه شهر حسن‌آباد در ادامه اظهار کرد: اسلام در سیاست قوانین کاملی دارد و اجرای عدالت در سیاست اسلامی مطرح است.

حجت‌الاسلام درگاهی با اشاره به سهمیه‌بندی بنزین تصریح کرد: اصل سهمیه‌بندی در موضوع قوانین توزیع اسلامی اقدام مناسبی است و مسئله هدفمند کردن یارانه‌ها از ابتدای انقلاب مطرح بوده و جزو انگیزه‌های ابتدایی انقلابیون است.

درگاهی با تأکید بر عدالت اجتماعی و تقسیم عادلانه نعمت‌ها بیان کرد: موضوع برقراری عدالت اجتماعی موجب ایجاد انگیزه برای شکل‌گیری انقلاب شد و در این راستا از سال ۸۶ با آغاز طرح هدفمندی یارانه‌ها نقاط ضعفی وجود داشت که هرساله نیز به آن پرداخته می‌شود.

خطیب نماز جمعه شهر حسن‌آباد، هدفمند کردن یارانه‌ها در توزیع عادلانه تأثیرگذار دانست و افزود: وقتی کسی خودرو ندارد نباید یارانه سوخت برای او در نظر گرفته شود.

نماینده ولی‌فقیه در بخش فشافویه در ادامه تأکید کرد: تنظیم یارانه‌ها و توزیع عادلانه بنزین باید مواظبت شود و از گران شدن اقلام اساسی مردم جلوگیری شود، در شرایط فعلی افزایش قیمت در سایر اجناس موجب نارضایتی مردم می‌شود لذا لازم است نظارت‌های اساسی بر اقلام موجود در بازار ضروری است.

وی بابیان اینکه شفاف‌سازی و نظارت جزو اصلی‌ترین ارکان در هدفمند کردن یارانه‌ها هست، گفت: پولی که از هدفمندی یارانه‌ها به صندوق دولت بازمی‌گردد، باید مدیریت و شفاف‌سازی شود و نباید شاهد دزدی از بیت‌المال باشیم.

حجت‌الاسلام درگاهی در پایان خرداد. در جلسه اخیری که با استاندار تهران داشتیم ضمن بیان مشکلات مردم بخش فشافویه قول مساعد برای حضور این مسئول را گرفتیم، لذا تلاش می‌کنیم که حضور این مسئول در بخش فشافویه در جلسه‌ای عمومی محقق شود تا رودررو پاسخگوی مطالبات مردم باشیم.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-شیوع 'اسرارآمیز' اچ‌آی‌وی در بین صدها کودک در یکی از محله های پاکستان