faenfr

محکومیت حبس برای متصدیان سه دامداری بخش فشافویه

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از صدور حکم یک سال حبس تعزیری برای متصدیان سه واحد دامداری متخلف در بخش حسن آباد فشافویه این شهرستان خبر داد.

به گزارش کلینی نیوز،  زهره عبادتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: متصدیان این دامداری‌ها به دلیل نداشتن سامانه تصفیه فاضلاب و همچنین نداشتن مدیریت صحیح دفع پسماند پس از دریافت چند مرحله اخطاریه زیست محیطی با شکایت اداره محیط زیست به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند.

وی با اشاره به اینکه محکومیت حبس این افراد مشروط به انجام الزامات محیط زیستی از جمله احداث سامانه تصفیه فاضلاب و مدیریت صحیح و اصولی پسماند در دامداری‌ها است، افزود: محکومان این پرونده باید نسبت به احداث تصفیه خانه و سیستم استاندارد دفع پسماند طی یک سال آینده اقدامات لازم را انجام دهند.

وی اضافه کرد: اگر متصدیان این دامداری‌ها طی یک سال آینده نسبت به برطرف نکردن مشکلات زیست محیطی اقدامات لازم را انجام ندهند ضمن محکومیت به حبس، دامداری‌هایشان نیز به دستور مراجع قضایی پلمپ خواهد شد.

عبادتی با بیان اینکه انباشت غیر اصولی پسماند دامداری‌ها باعث تولید گاز متان می شود، تصریح کرد: این گاز گلخانه‌ای بسیار خطرناک است و اگر به خوبی مدیریت نشود باعث گرمایش زمین می شود.

وی یادآور شد: دامداری‌ها باید از گاز متان در تامین سوخت واحد تولیدیشان استفاده کنند تا ضمن کاهش هزینه سوخت از خطر این گاز به محیط زیست نیز جلوگیری نمایند.

رییس اداره محیط زیست ری احداث تصفیه خانه را اولویت های زیست محیطی دامداری های جنوب پایتخت عنوان کرد و گفت: تصفیه خانه موجب کاهش مصرف آب و استفاده از آن در بخش کشاورزی و شستشوی دامداری‌های و در بلند مدت موجب کاهش هزینه تولید می شود.

بوی نامطبوعی که در مسیر عوارضی تهران - قم تا فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) بویژه ماه های گرم سال به مشام می رسد، طی چند سال اخیر همواره خبرساز بوده و حل نشده باقی مانده است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست اسفندماه سال گذشته در جریان بازدید از محل تصفیه خانه دامداری ها و واحدهای صنعتی مستقر در جنوب پایتخت عنوان کرد که رییس جمهوری به شهرداری تهران دستور داده تا بوی نامطبوع منطقه برطرف شود.

بخش فشافویه دارای جمعیت  بیش از 75 هزار نفر می باشد میزبان معضلات شهر تهران است، احداث ندامتکاه بزرگ تهران، مجتمع های گاو داری از مشکلات ریست محیطی این بخش است .

گفته می شود در آینده نزدیک "سازمان پسماند شهرداری تهران" قرار است به روستای هوشنگ آباد بخش فشافویه منتقل شود.

 بیشتر بدانید:

دستور رهبر انقلاب اسلامی ایران برای "رفع بوی نامطبوع" جنوب تهران

انتقال و جابجایی" آراد کوه"، عهده کارگروه ملی است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فشافویه-محکومیت حبس برای متصدیان سه دامداری بخش فشافویه