faenfr

هزینه کردن بی دقت، خیانت به کشور است

  • سه شنبه, 26 آذر 1392 ساعت 13:54
  • منتشرشده در فشافویه
  • خواندن 1761 دفعه

جلسه بررسی مشکل تامین آب شهرک صنعتی شمس آباد، عصر چهارشنبه با حضور فرماندار ، معاون عمرانی فرمانداری، رییس شهرک های صنعتی استان تهران و هیئت امنای شهرک صنعتی شمس آباد در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان ری برگزار شد.

کلینی نیوز-به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان ری؛ معاون استاندار تهران وفرماندار ویژه شهرستان ری با ابراز تاسف از نوع برنامه ریزی در کشور بیان داشت:اینکه یک شهرک به این عظمت ساخته می شود ولی به زیر ساخت های حیاتی آن توجه نمی شود.

در نظام برنامه ریزی بی سابقه است.امروز در دنیا یک پروژه کوچکی که می خواهد انجام شود حداقل برای یک برنامه زمانی 20 ساله همه زیرساخت های آن مورد توجه است و تا زیر ساخت ها فراهم نشود عملیات اجرایی آن آغاز نمی شود اما متاسفانه در کشور ما برعکس همه جای دنیا ابتداء پروژها طراحی و ساخته می شوند بعد به فکر تامین زیر ساخت های آن می افتیم.مثلا همین پروژهای مسکن مهر را که امروز با معضل تامین آب،برق و گاز هستند ببینید پروژه ساخته شده و تحویل گردیده اما هنوز شبکه های آب،برق و گاز به آنجا نرفته و منابعی هم برای انتقال این شبکه ها اصلا پیش بینی نشده است. و سرمایه مردم دارد هدر می رود.لذا این بیماری در برنامه ریزی ما وجود دارد و در برخی جاها حاد شده است. زیرا امکان تامین ساخت ها وجود ندارد یا خیلی سرمایه براست و صرفه ی اقتصادی ندارد.وسرمایه کشور را هدر داده ایم. انشاءالله که شهرک صنعتی شمس آباد با این مشکل مواجه نشود.ماباید تمام تلاش خود را در رفع معضلات بخش صنعت در شهرستان بکار بگیریم.

شعار و برنامه من به تاسی از دولت توسعه اقتصادی و صنعتی شهرستان ری است چون این بخش کمی مقفول مانده و باید در رفع مشکلات و موانع پیش روی آن برای شتاب بیشتر تلاش زیادی انجام شود. اما نباید انتظار داشت که این مشکلات و موانع به سرعت رفع شود.در خصوص مشکل تامین آب شهرک شمس آباد هم باید اقدام جدی صورت بگیرد این شهرک یکی از قطب های مهم صنعتی و اقتصادی کشور است و البته اینکه هنوز مشکل تامین آب شهرک صنعتی شمس با گذشت سالها از تاسیس آن حل نشده و منابعی که قرار بود آب این شهرک را تامین کند، خشک شده است، حرف عجیبی است.حقیقتا من انتظار شنیدن این حرف ها که امروز در جلسه مطرح شد نداشتم.

من با شناختم از شیوه و نظام برنامه ریزی علمی فکر می کردم طراحان این شهرک با توجه به اهمیت آن قبل از هر اقدامی اول زیر ساخت های آن را در یک افق 50 سال تامین کرده اند بعد اقدام به ساخت آن کرده اند اما معلوم است این مریضی در نظام برنامه ریزی ریشه دار هست و باید به فکر اصلاح این روشها که بیشترین آسیب را به اقتصاد کشور می زند باشیم.

هدایت الله جمالی پور افزود: «از ما بعنوان کارگزاران دولت تدبیر و امید که شعار و مبنای کاری آن قانون و توجه به مطالعه و تحقیق و استفاده درست از منابع و سرمایه های کشور است، پذیرفته نیست که پروژه ای را بدون کار کارشناسی شروع و انجام دهیم زیرا که هزینه کردن بدون دقت به خصوص در این شرایط خیانت به کشور است.»

وی با بیان این که پروژه شهرک صنعتی شمس آباد، یک پروژه ملی است و اگر انشاءالله تحریم ها برداشته شود، می تواند نقش عمده ای در شکوفایی صنعت و اقتصاد کشور ایفا نماید، لذا دستگاه های اجرایی و فرمانداری هر کاری که لازم باشد برای تامین آب شهرک صنعتی شمس انجام خواهد داد، تامین آب شهرک از اولویت های اصلی مسئولین شهرستان و استان وخود مسولین شهرک باید باشد، برای همین پیشنهاد می کنم،کارگروهی به ریاست مشاور آب فرمانداری و با حضور نمایندگان دستگاه های ذیربط و نماینگان شرکت شهرکها و شهرک صنعتی تشکیل شود و موضوع را بررسی و طرح جامعی را تهیه و به جلسه آتی که مجددا دو هفته دیگر برگزار خواهد شد ارائه نمایند تا تصمیم گیری منطقی و اجرایی گرفته شود. »

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فشافویه-هزینه کردن بی دقت، خیانت به کشور است