faenfr

تبلیغ «ازدواج آسان» با استفاده از «شاخ‌های مجازی»

  • پنج شنبه, 23 دی 1400 17:40
  • منتشر شده در ایران
حضور اینفلوئنسرهای اینستاگرام در وزارت ورزش - عکس منتشرشده در شبکه‌های مجازی حضور اینفلوئنسرهای اینستاگرام در وزارت ورزش - عکس منتشرشده در شبکه‌های مجازی

حضور گروهی از کاربران پرمخاطب اینستاگرام که به اصطلاح «شاخ مجازی» نامیده می‌شوند در جلسه «ترویج ازدواج آسان» در وزارت ورزش و جوانان، واکنش‌های رسانه‌ها و کاربران شبکه‌های مجازی را در پی داشت. این وزارت‌خانه پس از واکنش‌ها، اعلام کرد که نشست را «مجمع ملی خیرین» برگزار کرده است.

به گزارش کلینی نیوز، پوشش این گروه از چهره‌های اینستاگرامی که «اینفلوئنسر» یا به اصطلاح رایج «شاخ مجازی» نامیده می‌شوند، در ادبیات جمهوری اسلامی «بدحجاب» توصیف می‌شود. پوششی انتخابی که مقامات در ایران از جمله در قالب گشت‌های ارشاد با آنها برخورد می‌کنند.

وزارت ورزش و جوانان روز چهارشنبه ۲۲ دی در بیانیه‌ای ارتباط با برگزاری این جلسه را تکذیب کرد و گفت: «صرفا به علت فقدان مکان مناسب» سالن جلساتش را برای برگزاری جلسه «تبلیغ ازدواج آسان» در اختیار «مجمع ملی خیرین» قرار داده است.

وحید یامین‌پور، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان

وحید یامین‌پور، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، در پی انتقادهای مطرح شده، در توییتی از برگزاری این جلسه حمایت کرد و نوشت: «اگر مجمع خیرین ازدواج توانسته آدم‌های متفاوتی را که هیچ وقت صدای ما بهشان نمی‌رسد جمع کد و درباره ازدواج با آنها حرف بزند، دمشان گرم!»

البته او تأکید کرد که در این جلسه حضور نداشته و «از جزئیات آن مطلع نیست»، اما اضافه کرد: «اعتراف می‌کنم در همین مدت از آخوند تا شل‌حجاب و از قهرمان المپیک تا کارتن‌خواب را دعوت و با آنها گفت‌وگو کردم.»

علی چاهه، خبرنگار شهری رکنا، یکی از منتقدان دعوت «شاخ‌های مجازی» به وزارت ورزش و جوانان بود. او با بازنشر استوری‌های اینستاگرامی برخی از دعوت‌شدگان که با خنده و شوخی درباره دنبال مقنعه گشتن در سعادت‌آباد تهران و دعوت خود به این «جلسه کاری» حرف می‌زدند، خطاب به یامین‌پور نوشت: «تحویل بگیر برادر!» «کف سعادت‌آباد دنبال مقنعه می‌گردند. قرار کاری هم هست تا بیایند وزارت ورزش و جوانان.»

به این مطلب رای دهید
(1 رای)

پیام بگذارید

از وارد کردن تمامی اطلاعات ضروری که با علامت (*) مشخص شده اند اطمینان حاصل کنید. وارد کردن کدهای اِچ‌تی‌اِم‌اِل مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستید:فشافویه-وزیر آموزش و پرورش آموزشگاه شهید سلیمانی فشافویه را افتتاح کرد