faenfr

رهرجمهوری اسلامی ایران: آمریکا عربستان را می‌دوشد و ذبحش می‌کند

  • دوشنبه, 08 خرداد 1396 ساعت 02:57
  • منتشرشده در ایران
  • خواندن 7598 دفعه

دولت عربستان سعودی پول نفت را که ثروت ملی است، به جای خرج کردن برای بهبود زندگی مردم، برای نفع شخصی و خصوصی به "کفار تقدیم می‌کند."

به گزارش کلینی نیوز، آیت‌الله علی خامنه‌ای شب گذشته در دیداری به مناسبت آغاز ماه رمضان گفت که دولت عربستان سعودی پول نفت را که ثروت ملی است، به جای خرج کردن برای بهبود زندگی مردم، برای نفع شخصی و خصوصی به "کفار تقدیم می‌کند."

رهبر ایران اضافه کرد: "احمق‌ها خیال می‌کنند که با دادن پول و با کمک کردن و با این چیزها می‌توانند صمیمیت دشمنان اسلام را جلب کنند، درحالی‌که صمیمیتی وجود ندارد؛ همان‌طور که خودشان هم گفتند، مثل گاو شیرده هستند؛ شیرشان را می‌دوشند، وقتی‌که دیگر شیر نداشتند، ذبحشان می‌کنند."

اشاره تلویحی رهبر ایران به قرارداد تسلیحاتی تازه آمریکا و عربستان است. سفر اخیر دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا به عربستان منجر به امضای قراردادی ۱۱۰ میلیارد دلاری شد. هدف از این قرارداد، حفظ بلندمدت امنیت عربستان در خلیج فارس اعلام شده است. اما ایران این معامله تسلیحاتی را علیه منافع خود در منطقه می‌داند.

آیت‌الله خامنه‌ای، سیاست عربستان را در یمن و بحرین "ضد دین" خواند و گفت کل جامعه مسلمانان دچار مشکل است.

او درباره عربستان افزود: "اینها رفتنی هستند، اینها ساقط‌شدنی و نابودشدنی هستند... در این هیچ تردیدی نیست. البته ممکن است چهار صباح زودتر یا دیرتر انجام بگیرد؛ بستگی دارد به اینکه جامعه مومنین چه‌جوری عمل بکند؛ اگر درست عمل بکند، این اتفاق زودتر می‌افتد؛ اگر درست عمل نکند، این اتفاق چهار صباح دیرتر می‌افتد؛ اما حتما این اتفاق می‌افتد."

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار ایران-رهرجمهوری اسلامی ایران: آمریکا عربستان را می‌دوشد و ذبحش می‌کند