faenfr

حادثه مرگبار واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان نخبه ایرانی

  • شنبه, 11 شهریور 1396 ساعت 07:37
  • منتشرشده در ایران
  • خواندن 2569 دفعه

اتوبوس دختران دانش‌آموز هرمزگانی برای شرکت در اردوی فرزانگان (استعدادهای درخشان) به شیراز می‌رفت که حدود چهار صبح امروز، جمعه دهم شهریور، دچار حادثه مرگبارشد.

به گزارش کلینی نیوز، در اثر چپ شدن اتوبوس دانش‌آموزان در جنوب ایران، دست‌کم ۹ نفر کشته شده‌اند که هفت نفر از آنان دانش‌آموز بوده‌اند. استاندار هرمزگان شنبه را در این استان عزای عمومی اعلام کرده است.

این اتوبوس که دانش آموزان مقطع متوسطه را برای حضور در اردوی فرزانگان از استان هرمزگان به داراب در استان فارس عازم بود، بامداد جمعه ۱۰ شهریور به دلیل آنچه که پلیس «بی‌توجهی راننده به جلو و برخورد با قرنیز پل» عنوان کرد، واژگون شد.

حسن نوری، معاون سازمان اورژانس ایران به خبرگزاری ایسنا گفت که پزشکی قانونی تا کنون مرگ ۹ نفر را تایید کرده اما احتمال افزایش جان باختگان وجود دارد. به گفته او، دو دانش‌آموز در این حادثه دچار قطع عضو شده‌اند.

این حادثه واکنش مقام‌های جمهوری اسلامی را در پی داشت و کمیسیون‌های عمران و آموزش مجلس از بررسی موضوع خبر دادند. وزیر آموزش و پرورش و قائم مقام وزیر بهداشت نیز راهی داراب شدند و در استان هرمزگان عزای عمومی اعلام شد.

ایران یکی از بالاترین ارقام تلفات جانی ناشی از سوانح رانندگی را دارد. بر اساس آمار رسمی، هر سال حدود ۱۷ هزار نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست می‌دهند.

در ۲۶ اسفند ۱۳۷۶ اتوبوس حامل دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در مسیر بازگشت از بیست ودومین دوره مسابقات ریاضی  که در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شده بود، به دره سقوط کرد و هفت نفر از دانشجویان به اضافه دو  عضو هیأت علمی این دانشگاه کشته شدند.

مریم میرزاخانی نابغه فقید ریاضی از بازماندگان این حادثه بود، که بعدها بر اثر سرطان درگذشت،

دلایل اصلی حوادث رانندگی در ایران، بی‌توجهی رانندگان به قوانین، فرسودگی و استاندارد پایین خودروها و مشکلات ایمنی و فنی جاده‌ها عنوان شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار ایران-حادثه مرگبار واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان نخبه ایرانی