faenfr

تحمیل نیرو به آموزش و پرورش/ جذب بدون ضابطه ۲۸۰ هزار معلم

  • یکشنبه, 12 شهریور 1396 ساعت 09:03
  • منتشرشده در ایران
  • خواندن 2796 دفعه
احمد عابدینی، معاون شورای عالی آموزش و پرورش وزارت آموزش و پرورش ایران احمد عابدینی، معاون شورای عالی آموزش و پرورش وزارت آموزش و پرورش ایران

معاون شورای عالی آموزش و پرورش وزارت آموزش و پرورش ایران می‌گوید در ۱۰ سال گذشته ۳۳۰ هزار معلم بدون ضابطه جذب شدند. از میان آنان ۲۸۰ هزار معلم بدون گذراندن حتی یک روز دوره‌ آموزشی استخدام شده‌اند.

به گزارش کلینی نیوز، احمد عابدینی در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت:در نتیجه فشار نمایندگان مجلس، آموزش و پرورش مجبور شده است ۲۸۰ هزار نفر را بدون حتی یک روز آموزش جذب کند. او تاکید می‌کند که  طی ۱۰ سالِ گذشته ۳۳۰ هزار نیرو از طریق برخی نمایندگان مجلس جذب وزارت آموزش و پرورش شده‌اند که حدود ۲۸۰ هزار نفر از آنان حتی یک روز هم دوره‌ آموزشی نگذرانده بودند. در حالی که هیچ وزارت خانه ای را پیدا نخواهیم کرد که نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای جذب نیروی آن ورود کند. این موضوع با مسئولیت های وزیر، تعارض دارد.

وی گفت :این نیروها ۳۰ سال به سرنوشت آینده فرزندان کشور حاکم هستند. یعنی آموزشی که خود ندارد را می خواهد به دیگران انتقال دهد.

به گفته احمد عابدینی، افراد جذب شده با "توصیه نمایندگان مجلس استخدام آموزش و پرورش شده‌اند." از طرفی نمایندگان مجلس از وزیر آموزش و پرورش درباره پائین بودن کیفیت آموزش می‌پرسند. معاون شورای عالی آموزش و پرورش در واکنش می‌گوید: «یک‌سوم نیروهای ما بدون شرایط وارد آموزش و پرورش شده‌اند، چگونه می‌توانند کیفیت را افزایش دهند؟»

وی بیان کرد: مجلس از نظر بنده شانیت ورود به مصداق های جذب نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش را ندارد. مجلس باید سیاست ها را تعیین کند در صورتی که اینگونه نیست و تعیین می کند اشخاص بدون توجه به صلاحیت آنان باید جذب شوند.

عابدینی خاطرنشان می‌کند:مجلس شورای اسلامی باید به وزارت آموزش و پرورش اجازه دهد تا از مسیر علمی نیرو جذب کنند.

به اعتقاد معاون شورای عالی وزارت آموزش و پرورش، "مسیر ورود به وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان است" و مجلس شورای اسلامی باید به وزارت آموزش و پرورش اجازه دهد تا از مسیر علمی نیرو جذب کند و به عبارتی در استخدام معلمان دخالتی نکند.

پیش‌بینی می‌شود که تا ۴ سال دیگر بیش از ۳۰۰ هزار نفر بازنشسته شوند و آموزش و پرورش نیاز مبرمی به نیروی معلم جدید پیدا کند.

عابدینی می‌گوید اگر مجوز جذب از سوی سازمان استخدامی و مجلس داده شود روش‌های مختلف جذب به صورت علمی انجام می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار ایران-تحمیل نیرو به آموزش و پرورش/ جذب بدون ضابطه ۲۸۰ هزار معلم