faenfr

اخطار ایران به پهپاد "جاسوسی" آمریکایی

  • دوشنبه, 13 شهریور 1396 ساعت 01:46
  • منتشرشده در ایران
  • خواندن 3749 دفعه
فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا

یک مقام بلندپایه ارتش ایران مدعی اخطار به پهپاد "جاسوسی" آمریکایی شده است

به گزارش کلینی نیوز، فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا، روز شنبه (۱۱ شهریورر) در گفت‌وگو با شبکه یک صدا و سیمای جمهوری اسلامی اعلام کرد: قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا اول فروردین‌ماه سال جاری (۱۳۹۶) به هواپیمای شناسایی آمریکایی "U2" که "تمایل به جاسوسی" داشته، در تنگه هرمز اخطار داده است.

این هواپیما می‌تواند تا ارتفاع هشتاد هزار پایی پرواز کند اما زمانی که ما به آن اخطار دادیم در ارتفاع شصت هزارپایی بود. این هواپیما که حتی لباس خلبان آن هم طوری طراحی شده که امواج رادار را بازتاب ندهد، می‌بایست در سکوت کامل رادیویی پرواز کند."

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ایران گفت که این قرارگاه پیش از اخطار متوجه شده بود که هوایپما به سمت مرز می‌رود و وقتی همزمان دو سامانه به آن اخطار دادند، خلبان هواپیما مجبور به پاسخ شد "زیرا سامانه‌های موشکی قرارگاه پدافند هوایی و هواپیماهای جنگنده نیروی هوایی ارتش و پهپادهای نیروی هوافضای سپاه آماده مقابله با آن بودند."

اسماعیلی همچنین گفت که این قرارگاه هفته گذشته در روز ۴ شهریورماه نیز یک بار دیگر به هواپیمای بدون سرنشین "RQ4" اخطار داده و این پهپاد "جاسوسی" آمریکایی نیز مجبور به تغییر مسیر و خارج شدن از منطقه شده است.

این امیر ارتش در ادامه ضمن تأکید بر اینکه پدافند هوایی جمهوری اسلامی اجازه ورود به این "هواپیماهای نجس" نداده و در زدن آن "مماشات" نخواهد کرد، افزود: «ما لبه فناوری U2 و RQ4 را نشانه گرفته‌ایم و از آن نیز فراتر می‌رویم».

در ادامه وی با اشاره به اینکه "ما همیشه گفته‌ایم مرگ بر آمریکا و تا آخر نیز این شعار را می‌دهیم"، تهدید کرد: «دشمنان بدانند، دریا، زمین و هوا را برای آن‌ها جهنم می‌کنیم».

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار ایران-اخطار ایران به پهپاد "جاسوسی" آمریکایی