faenfr

رهبر جمهوری اسلامی ایران:

سخنان دونالد ترامپ ناشی از "عصبانیت" و "سبک‌مغزی" بود

  • شنبه, 01 مهر 1396 ساعت 02:38
  • منتشرشده در ایران

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، می‌گوید: سخنان رییس‌جمهوری آمریکا ناشی از قدرت نبود بلکه ناشی از عصبانیت، درماندگی و سبک مغزی است.

به گزارش کلینی نیوز، دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، روز سه‌شنبه۲۸ شهریور، در نخستین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: دولت ایران چهره یک دیکتاتوری فاسد را در پشت نقاب دروغین دموکراسی پنهان می‌کند.

آیت‌الله علی خامنه‌ای، روز پنج‌شنبه ۳۰ شهریور، در واکنش به سخنان رییس‌جمهوری آمریکا در سازمان ملل، این اظهارات را ناشی از عصبانیت وی دانسته و گفت: آمریکایی‌ها از اینکه نقشه‌های چندین ساله آنها در منطقه غرب آسیا با حضور موثر جمهوری اسلامی ایران نقش بر آب شده است، به شدت ناراحت و عصبانی هستند.

رهبر جمهوری اسلامی ایران، در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان، متذکر شد: سخنان رییس‌جمهوری آمریکا برای ملت آمریکا افتخارآمیز نبود و باید نخبگان آمریکا از این سخنان و داشتن چنین رییس‌جمهوری إحساس شرم کنند که این إحساس شرم را نیز بیان کرده‌اند.

آیت‌الله خامنه‌ای، با بیان اینکه "آمریکایی‌ها از سال‌ها قبل برای منطقه غرب آسیا طراحی و نقشه داشتند، خاطرنشان کرد: آن‌ها نام این طرح را هم "خاورمیانه جدید" یا "خاورمیانه بزرگ" گذاشته بودند و سه محور اصلی طراحی نیز عراق، سوریه و لبنان بودند اما در هر سه کشور با شکست مواجه شدند.

به گفته رهبر جمهوری اسلامی ایران، بر أساس طرح آمریکایی‌ها، "قرار بود عراق با آن سابقه کهن تاریخی و تمدنی و سوریه بعنوان کانون مقاومت و لبنان با جایگاه ویژه خود، تحت سلطه و نفوذ آمریکا و رژیم صهیونیستی باشند".

آیت‌الله علی خامنه‌ای افزود: "اکنون واقعیت منطقه به گونه‌ای دیگر است زیرا آنها نتوانستند در لبنان کاری از پیش ببرند، در عراق درست برعکس خواسته آنها محقق شده است و در سوریه به رغم جنایت‌های بی‌شمار آمریکا و متحدانش و قتل عام مردم این کشور و حمایت‌های گسترده از گروه‌های تروریستی تکفیری، در حال حاضر داعش به پایان راه خود رسیده و گروه‌های تکفیری همچون جبهه النصره منزوی شده‌اند.

رهبر جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: برخی در تحلیل‌های خود اشتباه نکنند زیرا مواضع آمریکا به دلیل قدرت و توانایی در مقابل ایران نیست بلکه کاملا به دلیل ضعف، شکست و عصبانیت او است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار ایران-سخنان دونالد ترامپ ناشی از "عصبانیت" و "سبک‌مغزی" بود