faenfr

رهبر جمهوری اسلامی ایران

آمریکا به دنبال براندازی حکومت ایران است

  • جمعه, 04 خرداد 1397 ساعت 10:02
  • منتشرشده در ایران

وزیر امورخارجه آمریکا:اروپایی‌ها به ما گفته‌اند که آماده اقدام در زمینه موشکی هستند، اما سه سال است که هیچ کاری نمی‌کنند.

به گزارش کلینی نیوز، مایک پومپئو،مایک پومپئو، رئیس سابق سازمان سیا و وزیر امورخارجه آمریکا در سوم خرداد/۲۴ مه، در جلسه سنا از سیاست قدرت‌های اروپایی در قبال ایران انتقاد کرد و گفت: "اروپایی‌ها به ما گفته‌اند که آماده اقدام در زمینه موشکی هستند، اما سه سال است که هیچ کاری نمی‌کنند."

قدرت‌های اروپایی پیش از این از برنامه موشکی و سیاست منطقه‌ای ایران انتقاد کرده‌اند اما می‌گویند این مسایل را باید از برنامه هسته‌ای ایران تفکیک کرد.

آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار روز چهراشنبه «سران سه قوه و جمعی از مسئولان و کارگزاران نظام» بر«دشمنی مبنایی، عمیق و مستمر آمریکا با اصل نظام جمهوری اسلامی» تأکید کرد و «شکست آمریکا را در ماجرای اخیر در صورت ادای وظایف مسئولان، قطعی و بدون تردید» خواند. از نظر رهبر جمهوری اسلامی ایران میان رهبران آمریکا در قبال ایران هرگز تفاوتی وجود نداشته و «مقامات آمریکایی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی» خواستار «براندازی» بوده‌اند. وی تاکید کرد «حتی همان رئیس جمهوری که می‌گفت بدنبال براندازی نیستم، به دنبال براندازی بود و نیت و اهداف او نیز مشخص شد».

آیت الله خامنه ای با اشاره به آلمان، انگلستان و فرانسه تاکید کرد که«این سه کشور اروپایی نشان داده‌اند که در حساس‌ترین مواقع، با آمریکا همراهی می کنند». وی گفت «اقتصاد کشور را از راه «برجام اروپایی» نمی‌توان درست کرد»

مقررات بازدارنده اروپا چیست؟

با اجرای مقررات بازدارنده اتحادیه اروپا می‌تواند مانع از آن شود که شرکت‌های اروپایی تحریم‌های آمریکا را اجرا کنند یا دادگاه‌های آمریکا شرکت‌های اروپایی را برای سرپیچی از تحریم‌ها جریمه کنند.

اگر شرکتی اروپایی به واسطه تحریم‌های آمریکا دچار خسارتی شود، با مقررات بازدارنده، اروپایی‌ها می‌توانند غرامت چنان خسارتی را با مصادره دارایی‌ نهادهای آمریکایی بپردازند.

بنابراین مقررات هیچ شخص حقیقی ساکن یا اهل اتحادیه اروپا، و هیچ شخص حقوقی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، حق ندارد که چه به طور مستقیم و چه با واسطه الزامات و ممنوعیت‌های ناشی از تحریم‌های کشور ثالث را بپذیرد.

اما اگر منافع یک شخص حقیقی یا حقوقی به واسطه عدم پیروی از تحریم‌ها "به طور جدی" آسیب ببیند و "شواهد کافی" برای چنین آسیبی وجود داشته باشد، مطابق رویه‌های تعیین‌شده می‌توان برای آن استثنا قائل شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار ایران-آمریکا به دنبال براندازی حکومت ایران است