faenfr

حمله هرج ومرج طلبان به "حوزه علمیه" اشتهارد در کرج

  • یکشنبه, 14 مرداد 1397 ساعت 09:13
  • منتشرشده در ایران
حمله  هرج ومرج طلبان به "حوزه علمیه" اشتهارد در کرج خبرگزاری فارس

هرج ومرج طلبان ، شامگاه جمعه، به "حوزه علمیه ماهدشت" واقع در اشتهارد حمله کردند. خبرگزاری فارس به نقل از مدیر این حوزه علمیه نوشت، "معترضان در صدد ورود به حوزه علمیه و شکستن درب‌ها و آتش زدن" بودند.

به گزارش کلینی نیوزبه نقل از سایت خبری دویچه وله آلمان، اکثر این رسانه‌ها این خبر را به نقل از خبرگزاری فارس، گزارش کرده‌اند.

حجت‌الاسلام هندیانی مدیر "حوزه علمیه ماهدشت" اشتهارد روز شنبه (۱۳ مرداد/ ۴ اوت) درباره آنچه شامگاه جمعه رخ داده به خبرگزاری فارس گفت: «بر اساس فراخوان گروه‌های معاند و ضدنظام... مقرر شده بود تا رأس ساعت ۶ عصر در محله مرکزی اشتهارد تجمع کنند و در این تجمع به ظاهر اعتراضی، پیگیر اهداف شوم اربابان خود باشند.»

به گفته هندیان "رأس ساعت ۹ شب بود که آشوبگران به سمت حوزه علمیه اشتهارد حرکت کردند و متأسفانه در صدد ورود به حوزه علمیه برای شکستن درب‌ها و آتش زدن بودند که با تدابیر انجام شده این مسئله محقق نشد".

با این‌حال آن‌طور که مدیر حوزه علمیه ماهدشت گفته، معترضان توانستند "با سنگ و آجر، نمای حوزه علمیه ماهدشت را هدف قرار داده و شیشه‌های نمازخانه را شکستند".

حجت‌الاسلام هندیانی شمار تجمع‌کنندگان در مقابل حوزه علمیه ماهدشت را "بیش از ۵۰۰ نفر" ذکر کرده که "شعارهای ساختارشکن و معاندانه" سر می‌دادند.

به گفته مدیر حوزه علمیه ماهدشت نیروهای ضدشورش توانستند معترضان را متفرق و تعدادی را نیز بازداشت کنند. هندیانی اضافه کرده "تاکنون تعدادی از این افراد دستگیر شده‌اند و عملیات یافتن آشوبگران ادامه دارد".

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار ایران-حمله هرج ومرج طلبان به "حوزه علمیه" اشتهارد در کرج