faenfr

تحریم اتحادیه اروپا ایران را بر سر پرونده ترور دانمارک و فرانسه

  • سه شنبه, 29 آبان 1397 ساعت 09:15
  • منتشرشده در ایران

وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز دوشنبه توافق کردند ایرانیان دخیل در پرونده ترور دانمارک و فرانسه را مشمول تحریم‌های اقتصادی قرار دهند. این خبر را خبرگزاری رویترز به نقل از «دو منبع دیپلماتیک» اعلام کرده است.

به گزارش کلینی نیوز، هنوز نام افرادی که مشمول تحریم قرار خواهند گرفت مشخص نشده، اما ظاهرا وزرای خارجه در نشست خود در بروکسل توافق کردند تا کار آماده‌سازی سیاهه این افراد شروع شود.

وزارت امور خارجه فرانسه روز دوم اوت اعلام کرده بود که برای مقامات این کشور دست داشتن وزارت اطلاعات ایران در طرح لورفته بمب‌گذاری روز ۳۰ ژوئن در اجتماع گروه مجاهدین مسجل شده است. فرانسه پس از آن یک دیپلمات ایرانی را از خاک خود اخراج و اعلام کرد دارایی‌های اداره امنیت داخلی وزارت اطلاعات ایران را به مدت شش ماه توقیف می‌کند.
از سوی دیگر در ماه اکتبر مقامات دانمارک اعلام کردند سرویس اطلاعاتی ایران در تلاش بوده تا رهبر یک گروه جدایی‌طلب عرب در این کشور را ترور کند. در پی افشای این طرح، دانمارک سفیرش را از تهران فرا خواند و مقامات این کشور اعلام کردند پرونده را به اتحادیه اروپا خواهند برد.

اخبار مربوط به تلاش تهران برای حذف یا دستگیری جدایی‌طلبان عرب در داخل و خارج کشور مدتی پس از حمله مرگبار افراد مسلح به مراسم رژه ارتش ایران در اهواز در سالگرد آغاز جنگ ایران و عراق منتشر شد.

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، پیشتر اعلام کرده بود که این ماجرا «طرح انحرافی موساد» بوده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار ایران-تحریم اتحادیه اروپا ایران را بر سر پرونده ترور دانمارک و فرانسه