faenfr

رئیس جمهور ایران، افت ذخایر زیرزمینی آب در کشور را خطرناک خواند.

  • سه شنبه, 18 دی 1397 ساعت 10:46
  • منتشرشده در ایران

مردم فکر می‌کنند ما فقط در بخش تکنولوژی‌های پیشرفته نیاز به واردات داریم اما نمی‌دانند گرفتاری ما در تامین علوفه، کنجاله و ذرت است.

به گزارش کلینی نیوز، روز دوشنبه ۱۷ دی (هفتم ژانویه) در ملاقات با وزیر جهاد کشاورزی و مدیران ارشد این وزارتخانه، مشکل آب را با امنیت مردم مرتبط دانست و گفت: «اگر آب نباشد سایر موارد و مشکلات دیگر به وجود می‌آید.»

روحانی اذعان کرد که مجوزهای نادرست و برداشت‌های بی‌رویه موجب افت ذخایر زیرزمینی شده‌اند. او گفت کشور هر سال به مواد غذایی بیشتر نیاز دارد اما مشکل محدودیت زمین‌های حاصلخیز کشاورزی وجود دارد.

روحانی هشدار داد که حتی اگر محدودیت‌های مربوط به زمین کشاورزی از بین بروند، باز محدودیت منابع آبی وجود دارد: «ذخایر آب زیرزمینی کم شده و بعضی از منابع طبیعی کشور پیش‌خور شده‌اند.»

او در بخشی از سخنان خود عنوان کرد که تامین علوفه، کنجاله و ذرت از گرفتاری‌های دولت است: «مردم فکر می‌کنند ما فقط در بخش تکنولوژی‌های پیشرفته نیاز به واردات داریم اما نمی‌دانند گرفتاری ما در تامین علوفه، کنجاله و ذرت است.»

دکتر پرویز کردوانی که به "پدر کویرشناسی ایران" شهرت دارد، فروردین ۹۷ گفته بود: «بیچاره کسی که ۵۰سال دیگر به دنیا بیاید. تا آن زمان دیگر نه آب سطحی داریم نه آب زیر زمینی. البته این اتفاق شاید زودتر هم بیفتد.‌»

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار ایران-رئیس جمهور ایران، افت ذخایر زیرزمینی آب در کشور را خطرناک خواند.