faenfr

پاسخ توییتری وزیر امورخارجه ایران به پیام توییتری ترامپ: چهل سال شکست آمریکا

  • سه شنبه, 23 بهمن 1397 ساعت 18:25
  • منتشرشده در ایران

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران با انتشار پیامی در حساب توییتری خود به پیام دونالد ترامپ درباره چهلمین سالگرد انقلاب بهمن ۱۳۵۷ پاسخ داد.

به گزارش کلینی نیوز به نقل از رسانه های داخلی ایران، آقای ظریف در پیام خود نوشت: «چهل سال شکست در پذیرش این‌که ایرانیان هرگز به دوره تسلیم بازنخواهند گشت. در تطبیق سیاست آمریکا با واقعیت. چهل سال شکست در بی‌ثبات کردن ایران با خون و پول.»

آقای ظریف در این پیام از هشتگ #40YearsofFailure استفاده کرده است؛ هشتگی که نخستین بار از سوی مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا استفاده شد.

دونالد ترامپ روز دوشنبه و در سالروز پیروزی انقلاب ضد سلطنتی ایران با انتشار پیامی به دو زبان انگلیسی و فارسی نوشت: «۴۰ سال فساد. ۴۰ سال سرکوب. ۴۰ سال ترور. رژیم ایران فقط موجب چهل سال شکست شده است. مردم ایران که مدتهاست در رنجند شایسته آینده روشن تری هستند.»

در برابر این توئیت رئیس جمهور آمریکا، محمد جواد ظریف نیز به صورت توئیتری پاسخ دونالد ترامپ را داد و در صفحه توئیتر خود نوشت:

«چهل سال شکست در پذیرش اینکه ایرانی ها هرگز مطیع نخواهند شد.
چهل سال شکست در تطبیق دادن سیاست آمریکا با واقعیت.
چهل سال شکست در بی ثبات کردن  ایران از طریق خونریزی و پول خرج کردن.
پس از چهل سال انتخاب های اشتباه وقت آن رسیده است که دونالد ترامپ در سیاست شکست خورده آمریکا بازنگری کند»

مناسبات ایران و ایالات متحده آمریکا از زمان خروج یکجانبه دولت ترامپ از برجام و بازگشت و تشدید تحریم‌های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی، به شدت متشنج شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار ایران-پاسخ توییتری وزیر امورخارجه ایران به پیام توییتری ترامپ: چهل سال شکست آمریکا