faenfr

حسن روحانی با آیت‌الله سیستانی دیدار کرد

  • پنج شنبه, 23 اسفند 1397 ساعت 08:35
  • منتشرشده در ایران

روز چهارشنبه هم‌زمان با دیدار حسن روحانی رئیس جمهور ایران با آیت‌الله سیستانی، پایگاه اطلاع‌رسانی دولت کلیپی را با عنوان "پیامدهای دیدار روحانی با آیت‌الله سیستانی" منتشر اما اندکی بعد آن را حذف کرد.

به گزارش کلینی نیوز، در این کلیپ گفته می‌شود که دیدار حسن روحانی با آیت‌الله سیستانی "سه پیام قدرتمند به سه مخاطب اصلی خواهد داشت".

به گزارش دویچه وله آلمان، نخستین مخاطب پیام این کلیپ بنابر ادعای تهیه‌کنندگان آن، "رهبران عراق است که نشان خواهد داد روحانی از قدرت قابل‌توجهی برخوردار است و لازم نیست آنها با سایر نهادها و چهره‌های نظامی درباره مصالحه تاکتیکی گفت‌وگو کنند و می‌توانند این کار را با روحانی به عنوان رئیس دولت ایران انجام دهند".

پیام دوم دیدار روحانی با آیت‌الله سیستانی بنابر گفته کلیپ پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، "به سران ایران است و نشان می‌دهد که روحانی از سوی یکی از بلندپایه‌ترین و پرنفوذترین مراجع تقلید عراق مورد استقبال قرار گرفته است".

پیام سوم این کلیپ نیز "به دولت ترامپ و متحدان عرب آن خواهد بود مبنی بر این که عراق درهای خودرا به روی سایر کشورها از جمله ایران با هدف تامین منافع متقابل و مشترک باز می‌گذارد و اجازه نمی‌دهد که خاک عراق مورد استفاده از سوی دولت ثالثی برای اقدام علیه ایران قرار گیرد".

این کلیپ دقایقی پس از انتشار در شبکه‌های اجتماعی، از حساب کاربری "پایگاه اطلاع‌رسانی دولت" (پاد) حذف شد. اما از سوی برخی از کاربران ایرانی بازنشر شده و هم‌چنان قابل‌دسترس است.

برخی از کاربران طرفدار دولت در توییتر با بازنشر این کلیپ مخالفت کرده‌اند. آنها بر این نظرند که این کلیپ "پیام بسیار نامناسبی از ایران آنهم در جریان سفر رییس‌جمهور به عراق مخابره می‌کند".

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار ایران-حسن روحانی با آیت‌الله سیستانی دیدار کرد