faenfr

مالیات دیجیتال؛ بهانه تهدید فرانسه از سوی آمریکا

سنای فرانسه قصد دارد قانون مالیات دیجیتال را به تصویب برساند؛ موضوعی که آمریکا از آن عصبانی است. دونالد ترامپ دستور داده در مورد این مسئله که آیا مالیات، کنسرن‌های آمریکایی را ناعادلانه هدف قرار داده، تحقیق شود.

به گزارش کلینی نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دستور تحقیق در مورد تعیین مالیات دیجیتال برای کنسرن‌های بزرگ را که فرانسه قصد اجرای آن را دارد، صادر کرده است. رابرت لایت‌هایزر نماینده تجاری آمریکا در این باره گفته که ایالات متحده "بسیار نگران" است که هدف این قانون "به گونه‌ای ناعادلانه" کنسرن‌های آمریکایی باشد.

بسته به نتیجه، این تحقیق آمریکا می‌تواند به تعیین تعرفه‌های گمرکی یا دیگر محدودیت‌های تجاری علیه فرانسه منجر شود.

به گزارش دودچه وله ، مجمع ملی فرانسه هفته گذشته در آخرین شور به مالیات دیجیتال رأی داد که بر طبق آن، برای درآمد حاصل از فعالیت کنسرن‌های بزرگ اینترنتی در فرانسه  سه درصد مالیات تعیین می‌شود. امروز ۱۱ ژوئن (۲۰ تیر) این قانون برای تصویب نهایی به سنا می‌رود.

قانون، غول‌های اینترنتی را هدف قرار داده است

این مالیات کنسرن‌های بزرگ اینترنتی را که در سطح بین‌المللی مشغول به فعالیت هستند و در اروپا معمولا مالیات ناچیزی پرداخت می‌کنند، هدف قرار داده است. شرکت‌هایی چون گوگل، آمازون و فیس بوک از جمله کنسرن‌هایی هستند که این قانون شامل حالشان می‌شود.

برونو لومر، وزیر دارایی و اقتصاد فرانسه از تصویب این قانون به عنوان "عدالت مالیاتی" نام برده است.

تعیین مالیات دیجیتال در سطح اتحادیه اروپا تلاشی بود که در ماه مارس سال جاری با مقاومت چندین کشور عضو اتحادیه شکست خورد. فرانسه و آلمان اما توافق کرده‌اند که در صورتی که تا پایان سال ۲۰۲۰ تصمیمی در سطح جهانی در مورد موضوع مالیات دیجیتال گرفته نشد، این پروژه را دوباره کلید بزنند. 

{loadposition sc_position}
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فضاي مجازي-نرم افزارها-مالیات دیجیتال؛ بهانه تهدید فرانسه از سوی آمریکا