faenfr

روس ها پدافند موشکی بومی ایران موسوم به باور ۳۷۳ را به رخ اسرائیل کشیدند

پایگاه خبری «آویا پروم» روسیه که اخبار صنایع دفاعی و تسلیحاتی را منتشر می کند در مطلبی با عنوان خبر بد برای اسرائیل اعلام کرده است که ایرانی ها موفق شده اند نسخه بومی سامانه پدافند موشکی اس۳۰۰ روسیه را بسازند.

به گزارش کلینی نیوز، این رسانه با انعکاس خبر ساخت سامانه پدافند موشکی باور ۳۷۳ در ایران، به تشریح توان و قدرت آن پرداخت و نوشت: این سامانه معروف به اس۳۰۰ ایرانی در آینده دردسری بزرگ برای اسرائیل خواهد بود چرا که ایران رسما کار طراحی و تولید آن را به پایان رسانده است و تحویل آن به ارتش این کشور آغاز شده است.

رسانه روسی در ادامه خاطرنشان کرد: براساس اطلاعات دریافتی، برد موثر این سامانه به ۳۰۰ کیلومتر می رسد در همین حال این مجموعه موشکی می تواند اهداف رادار گریز را تا فاصله ۱۷۰ متری شناسایی کند.
«علاوه بر اینها، گمان می رود که ایران در آینده نزدیک باور۳۷۳ را در خاک سوریه برای دفاع از مستشاران خود مستقر کند و اگر ویژگی های این سامانه تایید شود، ایران می تواند به آسانی مانع حملات هواپیماهای جنگی اسراییل در خاک سوریه شود.»

سانه روسی در ادامه گزارش خود آورده است: سامانه بومی پدافند هوایی باور ۳۷۳ که می تواند اهداف متخاصم هوایی را در ارتفاع بالا مورد حمله قرار دهد برای نخستین بار در فروردین ماه سال ۹۴ در رژه روز ارتش در تهران به نمایش گذاشته شد.

گفتنی است، سامانه پدافند موشکی باور۳۷۳ پنجشنبه گذشته با حضور رئیس جمهوری و جمعی از فرماندهان نظامی رونمایی شد.

خبرگزاری فارس در گزارش مبسوطی که در این باره منتشر کرده است، می‌نویسد، موشک مورد استفاده در این سامانه از نوع صیاد ۴ است که با اصابت مستقیم یا انفجار سرجنگی و اصابت ترکش‌ها، می‌تواند اهداف را در فاصله ۲۰۰ کیلومتری و در ارتفاع ۲۷ کیلومتری منهدم کند. توانایی "پرتاب چند نوع موشک در آن واحد برای شلیک به طیف مختلفی از اهداف" دیگر ویژگی‌ای است که خبرگزاری‌های ایران در تشریح این سامانه جدید به آن اشاره کرده‌اند. "کشف اهداف پنهان‌کار با سطح مقطع راداری بسیار کم و مقاومت در برابر بمب‌های الکترومغناطیسی" از دیگر ویژگی‌های برشمرده شده برای رادار رهگیر سامانه "باور ۳۷۳" است.

 

{loadposition sc_position}
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار ایران-روس ها پدافند موشکی بومی ایران موسوم به باور ۳۷۳ را به رخ اسرائیل کشیدند