faenfr

کارت سوخت و سهمیه‌بندی بنزین؛ همه آنچه که باید بدانیم

بنزین که لیتری هزار تومان بود، با تصمیم دولت سهمیه‌بندی و دو نرخی شد. اجرای این سیاست هم از طریق صدور کارت سوخت برای دارندگان هر خودرو اجرا خواهد شد.

به گزارش کلینی نیوز، این در حالی است که از زمان اصرار دولت بر استفاده از کارت سوخت در مردادماه، بارها تاکید شده بود که این سیستم برای سهمیه‌بندی یا افزایش قیمت بنزین استفاده نخواهد شد.

اما به هر حال حالا بنزین دو نرخی شده و هر خودرویی بر اساس اندازه و طبقه‌بندی تعیین شده در دولت، ماهانه ۶۰ لیتر (یا بیشتر) بنزین لیتری هزار و ۵۰۰ تومانی سهمیه دارد. بیشتر از مقدار سهمیه، قیمت هر لیتر بنزین سه هزار تومان است.

همه چیز درباره کارت سوخت

همه چیز از کارت سوخت شخصی آغاز می‌شود. اگر راننده‌ای کارت سوخت نگرفته یا کارت سوختش را گم کرده، باید هرچه سریعتر برای گرفتن کارت سوخت اقدام کند.

اطلاعات درباره وضعیت کارت سوخت هر خودرو در وب سایت epolice.ir در دسترس است. آنجا با وارد کردن شماره پلاک خودرو می‌توان فهمید که آیا برای خودرو کارت سوخت صادر شده یا نه.

اگر کسی کارت سوخت ندارد، از سهمیه محروم نمی‌شود و در مدتی که از کارت سوخت استفاده نکند، سهمیه‌اش به مدت شش ماه در کارت سوختش ذخیره می‌شود.

بنزین سوپر شامل سهمیه بندی نیست و فقط با قیمت سه هزار و ۵۰۰ تومان در دسترس خواهد بود.

اگر کسی کارت سوختش را گم کرده باشد (که ظاهرا تعدادشان نیز کم نیست)، از طریق وب سایت "دولت همراه" به آدرس http://www.mob.gov.ir می‌تواند برای گرفتن کارت سوخت المثنی اقدام کند.

راه دوم برای ثبت نام که شاید برای برخی آسانتر باشد، استفاده از اپلیکیشن "دولت همراه" است. این اپلیکیشن در بازارهای داخلی اندروئید و آیفون قرار داده شده و بعد از دانلود آن، متقاضی می‌تواند با وارد کردن اطلاعاتی مانند شماره تلفن و کد شناسایی خودرو (VIN) برای دریافت کارت ثبت نام کند.

در نهایت اگر کسی به اینترنت دسترسی ندارد، یا به هر دلیل دیگری نخواهد از این راه برای کارت ثبت‌نام کند، می‌تواند به مراکز پلیس +۱۰ مراجعه کند و حضوری برای دریافت کارت ثبت نام کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-ورزشی-فغانی بازی آرژانتین فرانسه را سوت می‌زند