faenfr

اعتراضات به افزایش قیمت بنزین در ایران

محمد محمودآبادی، فرماندار سیرجان محمد محمودآبادی، فرماندار سیرجان

فرماندار سیرجان کشته شدن یک نفر در اعتراضات شب گذشته به افزایش قیمت بنزین را تایید کرد.

به گزارش کلینی نیوز، محمد محمودآبادی، به خبرگزاری ایسنا گفت که در ناآرامی های شب گذشته در شهر سیرجان تعدادی مجروح و یک نفر کشته شده است.

او در توضیح این اتفاق گفت: "عده‌ای از این تجمع مسالمت‌امیز سوء استفاده کردند و یکسری اموال عمومی را تخریب و به برخی پمپ بنزین‌ها خسارتی وارد کرده و قصد داشتند به مخازن اصلی شرکت نفت دسترسی داشته باشند و آن‌ها را به آتش بکشند که با مقاومت نیرو‌های امنیتی، انتظامی، سپاه و بسیج روبرو و عقب نشینی کردند."

وی افزود:بسیاری از مردمی که فقط اعتراضشان قرار بود شنیده شود در کنار ما بودند و به همراهی و کمک نیروهای امنیتی آمدند چون متوجه شدند که این افراد اصلا از مردم نیستند.

فرماندار سیرجان گفت: در این درگیری ها لاجرم اتفاقاتی افتاد و چند نفر مجروح شدند که بنده و فرمانده انتظامی استان کرمان از تک تک این افراد عیادت کردیم. برخی از این مجروحان از پشت سر ضربه خورده بودند و اصابت تیر از پشت سر بود و از روبرو نبود.

محمودآبادی گفت: برخی از این افراد می گفتند که در حال عبور از این محل بودند و خارج از محدوده درگیری بودیم اما به آنها شلیک شده بود.

او تاکید کرد که هیچ کدام از نیرو‌های امنیتی دستور شلیک مستقیم را نداشتند و فقط برای حفاظت از مخازن حساس سوخت کشور مجوز شلیک تیر هوایی را داشتند که این کار را نیز انجام داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا،  در سیرجان گروهی تلاش کردند به انبار نفت این شهر حمله کرده و آن را آتش بزنند که پلیس مانع شد.

با سه برابر شدن قیمت بنزین در ایران که به شکل ناگهانی در ساعات پایانی روز پنج‌شنبه، ۲۳ آبان اعلام و از روز جمعه اعمال شد، چندین شهر در ایران از جمله اهواز، مشهد و سیرجان با تجمعاتی رو‌به‌رو شدند و درگیری‌هایی میان معترضان و پلیس گزارش شد.

{loadposition sc_position}
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار ایران-اعتراضات به افزایش قیمت بنزین در ایران