faenfr

افزایش قیمت بنزین؛ خودروهای هیبریدی ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون گران‌تر شدند

با گذشت چند روز از آغاز سهیمه‌بندی بنزین و بالا رفتن قیمت سوخت، گزارش‌ها از افزایش قیمت خودرو حکایت دارد.

به گزارش کلینی نیوز، خبرگزاری رسمی ایران، ایرنا، در گزارشی این افزایش قیمت برای خودروهای هیبریدی را بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان اعلام کرده است.

به گفته فعالان بازار، خودروهای تویاتای مدلهای"کمری" و "پریوس" حدود ۱۰۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشته‌اند؛ در مورد هیوندا سوناتا این افزایش قیمت حدود ۵۰ میلیون تومان بوده است.

قیمت پراید ۱۱۱ هم امروز در بازار آزاد حدود ۵۲ میلیون تومان بوده است.

دولت ایران قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌بندی شده را اخیرا هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت بنزین آزاد را ۳ هزار تومان اعلام کرد؛ قیمت هر لیتر بنزین سوپر هم سه هزار و ۵۰۰ تومان است.

سهیمه ماهانه بنزین برای خودروهای شخصی هم ۶۰ لیتر اعلام شده است.

خبرگزاری ایرنا به نقل از آرش رنگی، نمایشگاه‌داری در غرب تهران گفته است: "بازار خودرو پس از سهمیه‌بندی بنزین راکد شد اما قیمت‌ها از پنج میلیون تا ۱۰۰ میلیون تومان رشد کرد؛ به گونه‌ای که خودروهای محدوده قیمتی تا ۱۰۰ میلیون تومان حدود پنج میلیون تومان، خودروهای محدوده ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومانی، بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان و خودروهای خارجی بالای ۳۰۰ میلیون تومان، حدود ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی افزایش داشت."

به گفته بعضی از فعالان بازار با اعلام قیمتهای جدید بنزین، "بعضی فروشندگان و دلالان معاملات را با پیش بینی افزایش قیمتها متوقف کردند."

{loadposition sc_position}
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار ایران-ظریف : اجرای بی رمق تعهدات ،پیشرفت دور از دسترس خواهد ماند