faenfr

ایران، خیز مجلس برای استیضاح روحانی

۲۸ نماینده مجلس جمع آوری امضا برای طرح استیضاح روحانی را آغاز کرده‌اند.

به گزارش کلینی نیوز، این طرح مشتمل بر عدم مدیریت تنظیم بازار، ناتوانی در کنترل ارز و گرانی ۳۰۰درصدی بنزین است.

عصر یکشنبه ۲۶ آبان، محمد قسیم عثمانی، نماینده بوکان در اعتراض به تصمیم دولت برای افزایش سه برابری قیمت بنزین استعفا داد. خبرگزاری ایلنا به نقل از عثمانی نوشت: «اگر بناست رئیس مجلس در مراکز تصمیم گیری نظر خودش را بیان کند ما برای چه در مجلس هستیم و من در اعتراض به این امر استعفای خود را تقدیم هیات رئیسه می‌کنم.»

وبسایت "اعتماد آنلاین" بر اساس شنیده‌هایش از آماده شدن استعفای محمود صادقی، نماینده تهران، قاسم جاسمی، نماینده کرمانشاه، محمدجواد ابطحی، نماینده خمینی شهر و محمد جواد فتحی، نماینده تهران خبر داد.

همزمان، ۲۸ نماینده مجلس طرح استیضاح حسن روحانی را تهیه کرده و سرگرم جمع آوری امضا برای این طرح شدهاند. جلال محمودزاده، عضو فراکسیون امید به وبسایت "الف" گفته است: «این طرح شش محور دارد که از میان آنها می‌توان به عدم مدیریت تنظیم بازار، گرانی و تورم، ناتوانی در کنترل ارز، افزایش بیکاری و گران شدن ۳۰۰درصدی قیمت بنزین اشاره کرد.»

محمودزاده خبر داده که امضاکنندگان طرح از طیف‌های مختلف سیاسی مجلس هستند.

طبق آیین نامه داخلی مجلس، استیضاح رئیس جمهوری مستلزم امضای حداقل یک سوم از کل نمایندگان است و طرح عدم کفایت رئیس جمهوری به دوسوم آرا نیاز دارد.

طرح استیضاح روحانی در حالی در دست اقدام است که صبح یک شنبه بحث اصلی نمایندگان بر سر استیضاح رئیس مجلس بود. منتقدان علی لاریجانی می‌گویند او در جلسه سران سه قوه، نظر خود را ملاک گرفته است نه نظر نمایندگان مردم را.

حسن روحانی، عصر یکشنبه ۲۶ آبان، در جلسه هیات دولت تاکید کرده که اساس و هدف دولت در طرح حمایت معیشتی، کمک به خانوارهای متوسط و کم درآمدی است که در شرایط تحریم اقتصادی، تحت فشار معیشتی هستند. روحانی دستور داده که سازمان برنامه و بودجه پرداخت کمک‌های معیشتی را از روز دوشنبه شروع کند.

{loadposition sc_position}
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:فشافویه-پسماند سنگبری‌ها و مشکلات زیست محیطی ساکنان جنوب پایتخت