faenfr

روحانی: من هم مثل مردم، صبح جمعه فهمیدم قیمت بنزین تغییر کرده

حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور اسلامی ایران گفته است که از زمان اجرای طرح سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین اطلاع نداشته و او هم مانند سایر شهروندان ایرانی متوجه شروع اجرای این طرح از صبح جمعه بیست و چهارم آبان شده است.

به گزارش کلینی نیوز به نقل از خبرگزاری ایران، آقای روحانی که به آذربایجان شرقی سفر کرده در جمع مقام های دولتی این استان گفته "من هم مثل شما صبح روز جمعه دیدم قیمت بنزین تغییر کرده برای اینکه موضوع را به شورای امنیت کشور واگذار کرده بودم. به آنها هم گفته بودم به من لازم نیست بگویید خودتان بروید برنامه‌ریزی کنید منتها همه چیز در جلسه سران سه قوه تصویب شده است".

پیشتر آیت الله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران افزایش قیمت بنزین را تایید کرده و گفته بود هرچند تخصصی درباره طرح سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین ندارد اما چون این تصمیم، مصوبه سران سه قوا است، از آن حمایت می کند.

آقای روحانی در سخنرانی امروز ششم آذر (۲۷ نوامبر) گفته افزایش قیمت بنزین قرار بوده از اردیبهشت ماه امسال (حدود شش ماه پیش) اجرایی شود اما "یک خبرگزاری روز سه‌شنبه اعلام کرد که دولت قصد دارد پنج‌شنبه در قیمت بنزین تغییر ایجاد کند و بلافاصله پس از آن صف‌های طولانی و کیلومتری در پمپ بنزین‌ها شکل گرفت و شلوغی به حدی بود که بنزین تمام شده و ارسال بنزین نیز امکان نداشت، لذا وزیر نفت تماس گرفت و خواستار لغو اجرای آن از روز پنج‌شنبه شد، لذا این تصمیم نیز لغو گردید".

رئیس جمهور ایران گفته افزایش قیمت بنزین در سال ۹۶ با مخالفت مجلس رو به رو شد و در سال ۹۷ هم به دلیل بازگشت تحریم های آمریکا، اجرای آن به "صلاح" تشخیص داده نشد و به تعویق افتاد.

آقای روحانی گفته "وقتی خواستیم سال گذشته آن را اجرا کنیم، در دولت مطرح شد که تا ۲۲ بهمن صبر کنیم و بعد از آن اجرا کنیم، پس از ۲۲ بهمن نیز گفته شد که شب عید است و به بعد از عید موکول شود".

در توضیح دلیل سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، آقای روحانی گفته "هدف ما از اجرای این طرح کمک به مردم بود. چرا که از مدت‌ها قبل دنبال راهی بودم که به خاطر فشاری که بر دوش مردم قرار دارد، بتوانیم به آنها کمک کنیم. البته قرار نبود پولی به مردم پرداخت شود، بلکه قرار بود اعتبار بدهیم که مردم خرید انجام دهند. اما با توجه به اینکه تعداد فروشگاه‌ها به حد کافی نیست و ممکن بود مردم در خرید کالا دچار مشکل شوند، لذا پرداخت پول انجام گرفت".

گفتنی است، سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین "در جلسه سران قوا متشکل از زوسای قوه مجریه ، مقننه و قضائیه  تصویب شده بود و آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران از تصمیم مهم سران قوا حمایت کرده بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:احبار جهان-اجتماعی-آخرین رژه موتورسواران موسوم به «غرش تندر» در واشنگتن