faenfr
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 265

بازیگر ترک به اتهام فروش مواد ممنوع به ایران، در آمریکا بازداشت شد

اردال کویومجو ۴۴ ساله و رئیس شرکت گلوبال متالورجی روز پانزدهم ژوئه به دلیل نقض قانون بین المللی که تجارت با ایران را محدود می کند، گناهکار شناخته شد.

به گزارش کلینی نیوز،بر اساس گزارش ها یک بازیگر سابق ترکیه به اتهام فروش غیرقانونی کالای ممنوعه ای که می تواند در تولید موشک به کار رود به ایران، در نیویورک بازداشت شد.

اردال کویومجو ۴۴ ساله و رئیس شرکت گلوبال متالورجی روز پانزدهم ژوئه به اتهام نقض قانون بین المللی که تجارت با ایران را محدود می کند، گناهکار شناخته شد.

در کیفرخواست گفته می شود که کویومجو بیش از ۴۵۰ کیلوگرم پودر فلزات کبالت-نیکل را که در ساخت موشک و فضاپیما و همچنین در تاسیسات اتمی استفاده می شود برای صادر به ایران جمع آوری کرده است.

او با شریک خود پودر فلزات فوق را قبل از ارسال به ایران به ترکیه فرستاد.

کیفرخواست خواستار ۲۰ سال زندان برای کویومجو و همچنین پرداخت یک میلیون دلار جریمه نقدی شده است. اما انتظار می رود که در نهایت پنج سال زندان در انتظار کویومجو باشد. حکم نهایی او در ماه اکتبر صادر خواهد شد.

وزارت دادگستری آمریکا می گوید کویومجو پودر فلزا نیکل را از یک شرکت آمریکایی در اوهایو خرید و بدون دریافت مجوز دفتر کنترل سرمایه های خارجی وزارت خزارنه داری، از طریق یک شرکت در ترکیه به ایران فروخت.

{loadposition sc_position}
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:اخبار-علمی-تا سال 2020 برای هر کاربر فضای مجازی حدود 2200 گیگابایت محتوا خواهد داشت