faenfr

11

سود سه‌ماهه آمازون از ۲ میلیارد دلار هم فراتر رفت

در حالیکه شرکت آمازون کارشناسان بازار بورس را با اعلام سود بی‌سابقه در بیلان فصل دوم سال ۲۰۱۸ بار دیگر شگفت زده کرد، یک گزارش «وال استریت جورنال» حاکی است که مزارع بزرگ «کلیک» در بنگلادش، برای انتشار نقدهای کاذب و فریب دادن مشتریان آمازون، کاربران مزدور را گرد هم می‌آورند.

به گزارش کلینی نیوز، آمازون روز گذشته (جمعه) با انتشار بیلان فصل دوم سال ۲۰۱۸، اعلام کرد که به سودی فراتر از دو برابر آنچه کارشناسان در بازار اوراق بهادار پیش‌بینی کرده بودند، دست یافته است. کارشناسان بورس، سود سهام آمازون را ۲و نیم دلار برای هر سهم پیش‌بینی کرده بودند، اما آمازون نشان داد که در سه‌ماه دوم سال ۲۰۱۸، سود سهام به ۵.۰۷ دلار رسید.

به عبارت دیگر، کسب‌ وکار آمازون در سه‌ماهه گذشته، ۲.۵ میلیارد دلار سود داشته است، که نسبت به همین مقطع در سال گذشته، یکهزار و ۲۰۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

از سوی دیگر، بنا به گزارش روزنامه «وال استریت جورنال» کاربران مزدور در اتاق‌های مجهز به بیش از سی کامپیوتر در شهرهای کوچک شمال بنگلادش، به شیوه‌های مختلف سعی می‌کنند سیستم آمازون را دور بزنند و برای کالاهای شرکت‌های مشتری خود، خریدار پیدا کنند.

روش کار آنها این است که عبارت کلی خاصی که اشاره به یک نوع کالا دارد را در وب‌ سایت آمازون وارد می‌کنند و روی کالای خاصی در نتیجه جستجو، بارها و بارها کلیک می‌ کنند.

برنامه‌ اتوماتیک آمازون، که کلیک‌ها روی لینک کالاهای مشخص را می‌شمارد، نتیجه‌گیری می‌کند که این کالاها، پرهوادار هستند و آنها را در نتیجه جستجو، بالاترو بالاتر می‌آورد. محصولی که در رده‌بندی نتایج جستجو در سایت آمازون بالاتر قرار می‌گیرد، مشتری‌های بیشتری پیدا می‌کنند.

فروش: ۵۲.۹ میلیارد دلار

آمازون بزرگترین بازار اینترنتی جهان است و در آمریکا، نیم دلار از هر دلاری که برای خرید از اینترنت هزینه می‌شود، به جیب آمازون سرازیر می‌شود.

بخش عمده‌ای از در‌آمد آمازون از فروش کالاهای متعلق به شرکت‌های شخص ثالث تامین می‌شود که از طریق وب‌سایت‌های آمازون، برای کالاهای خود، مشتری پیدا می‌کنند.

گزارش بیلان آمازون که روز جمعه منتشر شد، حاکی است که رونق کسب و کار آمازون در آمریکای شمالی، بازارهای آمریکا و کانادا، یک عامل اصلی بالارفتن سود این شرکت در سه‌ماهه گذشته بود. همچنین، کسب‌وکار خدمات اینترنتی آمازون که شرکت‌های بزرگ و همچنین دولت فدرال، مشتریان اصلی آن هستند، و انتشار آگهی در سایت‌های آمازون، علت دیگر بالارفتن سود آمازون اعلام شد.

گزارش رسانه‌های تخصصی حاکی است که این سومین دوره سه‌ماهه متوالی است که شرکت آمازون سودهائی بالاتر از یک میلیارد دلار گزارش داده می‌دهد، و نخستین بار است که سود سه ماهه این شرکت از مرز ۲ میلیارد دلار تجاوز می‌کند، که ۱۳۲ درصد نسبت به سود سال گذشته، افزایش نشان می‌دهد.

با این حال، رقم کل فروش شرکت آمازون در سه‌ماهه‌ گذشته، ۵۲.۹ میلیارد دلار بود که اندکی از پیش‌بینی کارشناسان که انتظار داشتند فروش این شرکت به ۵۳.۴۱ میلیارد دلار برسد، کمتر است.

​کسب و کار اینترنتی آمازون که «خدمات وب» نام دارد، با ۶ میلیارد دلار فروش، جهشی ۵۰ درصدی نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد که فروش خدمات وب آمازون ۴.۱ میلیارد دلار گزارش داده شده بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آرشیو

« اکتبر 2018 »
دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنچ‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

برگزیده