faenfr

واتس اپ، از شرکت اسرائیلی گروه ان.اس.او، به اتهام جاسوسی سایبری ادعای خسارت کرد

واتس اپ از شرکت فناوری اسرائیلی گروه ان.اس.او ادعای خسارت کرد و این شرکت را متهم نمود از سرویس پیامرسانی متعلق به فیس بوک برای فعالیتهای جاسوسی سایبری از روزنامه نگاران، کنشگران حقوق بشر و دیگران سوء استفاده کرده است.

به گزارش کلینی نیوز، شرکت فناوری مزبور متهم است که از خدمات پیامرسانی واتس اپ برای جاسوسی در کار روزنامه نگاران، کنشگران حقوق بشری و دیگران سوء استفاده کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، روز سه شنبه واتس اپ از شرکت فناوری اسرائیلی گروه ان.اس.او ادعای خسارت کرد و این شرکت را متهم نمود از سرویس پیامرسانی متعلق به فیس بوک برای فعالیتهای جاسوسی سایبری از روزنامه نگاران، کنشگران حقوق بشر و دیگران سوء استفاده کرده است.

ادعای خسارت که به دادگاه فدرال کالیفرنیا تسلیم شد، حاکی گروه ان.اس.او. کوشیده است حدود ۱۴۰۰ «دستگاه هدف» را به بدافزار آلوده کند تا اطلاعات باارزش از کاربران اپلیکیشن پیامرسان را به سرقت ببرد.

«ویل کاتکارت»، رئیس شرکت واتس اپ گفت این پرونده در پی تحقیقاتی که نقش شرکت اسرائیلی را، علیرغم انکار شرکت، در حمله های سایبری نشان میدهد، به دادگاه تسلیم شده است.

کاتکارت در توئیتر نوشت «گروه ان.اس.او. مدعی است خدمات خود به دولت‌ها را با مسؤولیت پذیری انجام میدهد، اما ما شواهدی یافته ایم که نشان میدهد بیش از ۱۰۰ مدافع حقوق بشر و روزنامه نگار در ماه مه گذشته هدف حمله قرار گرفته اند. اینگونه سوء رفتارها میبایست متوقف شود».

پرونده خسارت مزبور حاکی است نرم افزار تولید ان.اس.او، معروف به «پگاسوس»، به این منظور طراحی شده بود که از راه دور قابل نصب باشد و بتواند بر دستگاههایی که از سیستمهای اندروید، آی.او.اس.، و بلک-بری استفاده می‌کنند سوار شود.

در این شکایت آمده است که مهاجمان «اپلیکیشن واتس اپ را مهندسی معکوس کردند و برنامه ای تولید کردند که به آنها امکان میدهد ترافیک شبکه واتس اپ را شبیه سازی کند و کد بدخیم را منتقل نماید» تا کنترل دستگاه را در دست بگیرد.

در مقاله ای به قلم کاتکارت در این خصوص، که در واشنگتن پست منتشر شد، با اشاره به این که در تحقیقات مزبور، سرویسها و حساب‌های اینترنتی مرتبط با ان.اس.او. یافت شده، آمده است که «اگرچه حمله آنها بسیار پیچیده انجام شد، امان تلاش ایشان به مخفی نمودن رد پای خود موفقیت آمیز نبود».

در این شکایت از دادگاه خواسته شده به گروه ان.اس.او. حکم شود فعالیت‌های مزبور را متوقف کند و برای زیان‌های نامشخص، خواهان غرامت شده است.

در ماه مه، واتس اپ که مورد استفاده ۱.۵ میلیون نفر در سراسر جهان است، از کاربران خود خواست اپلیکیشن را برای جهش از یک حفره امنیتی، که امکان تزریق بدافزار بسیار پیچیدهٔ جاسوسی به واتس اپ را ایجاد میکند، ارتقا دهند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آرشیو

« فوریه 2020 »
دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنچ‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

برگزیده