faenfr

حذف پست های اینستاگرام ایرانیان/آزادی بیان به سبک غربی

مدعیان آزادی بیان پست‌های حمایتی را حذف و حساب‌های کاربری چندمیلیونی را می‌بندند زیرا قادر به شنیدن واقعیت نیستند و برایشان تلخ است. در واقع از این ظرفیت برای کنترل افکار عمومی استفاده می‌کنند.

به گزارش کلینی نیوز، روزنامه رسالت در گفت وگویی با کارشناسان آورده است: صفحه رسمی اینستاگرام سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط اینستاگرام ۵ بار از دسترس خارج‌شده بود و حال پس از شهادت این سردار بزرگ، پست‌های اینستاگرامی چند تن از هنرمندان و حساب‌های کاربری تأثیرگذار و خبری که در پی شهادت حاج قاسم سلیمانی‌مان بود حذف شد و حساب‌های کاربری چندمیلیونی بسیاری نیز از دسترس خارج شد.
همچنین هنرمندانی مانند رضا صادقی، علیرام نورایی و کارن همایون‌فر نیز از پاک شدن پست‌های اینستاگرامی خود خبر دادند. اینستاگرام درگذشته نیز پست‌های مرتبط با جریان مقاومت اسلامی را از صفحات شخصی کاربران خود پاک‌کرده بود. اقدامی مخالف با آزادی بیان !

*مه فشاند نور و سگ عو عو کند/ هرکسی بر طینت خود می‌تند
احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام دراین‌باره به «رسالت» می‌گوید: «مه فشاند نور و سگ عو عو کند/ هرکسی بر طینت خود می‌تند/ کی شود دریا ز پوز سگ نجس/ کی شود خورشید از پف منطمس.»
وی افزود «این نخستین بار نیست که دشمنان  خلق و خدا می‌خواهند نور خداوند را خاموش کنند. قرآن دو بار به‌صراحت می‌گوید کفار بدسگال درصدد خاموش کردن نور خدا هستند و در همه اعصار، دشمنان انبیا، خدا و مردم در این صدد بودند که انسان‌های پاک و خداپرست و مردم‌دوست را بد جلوه دهند و تعجبی هم ندارد که این‌ها چنین کاری کنند.»
توکلی در پایان تأکید کرد: «آمریکا با چنین اقداماتی روزبه‌روز چهره پلید خود را برای جهانیان آشکار می‌کند و هزاران بار سانسور و کنترل کردن شبکه‌هایی که تحت سیطره‌اش هستند نیز اثر ندارد.»
«رسالت» در ادامه با رضا تقی پور، عضو شورای عالی فضای مجازی و وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات به گفت‌وگو پرداخت.

*حذف پست‌های حمایتی، جاهلیت مدرن تاریخ است
رضا تقی پور، عضو شورای عالی فضای مجازی درباره اقدام کوته‌بینانه اینستاگرام برای حذف پست‌های حمایتی شهید سردار سلیمانی در گفت‌وگو با «رسالت» بیان کرد: «هرروز شعاری دروغین به اسم جریان آزاد اطلاعات از سوی کسانی که به‌طور کامل تحت سلطه استکبار هستند را می‌شنویم اما این نیز مانند سایر حرف‌هایشان دروغ است، آن‌ها حرف‌هایی بیان می‌کنند که در عمل از آن سر باز می‌زنند و اکنون یک قهرمان بین‌المللی مبارزه با تروریسم را این‌گونه سانسور می‌کنند.»
وی افزود: «دشمنان با تمام قوا درصدد جلوگیری از انتشار پست‌های مربوط به فردی هستند که فاتح دل‌هاست و این اقدام جاهلیت سیاسی مدرن است.کاربران عاشق شهید حاج قاسم سلیمانی باید به هر وسیله ممکن موانع پیش رو را برای انتشار ویژگی‌های انسانی منحصربه‌فرد او بردارند. امروزه اینستاگرام تنها پیام‌رسان ممکن نیست و باید در سایر شبکه‌های اجتماعی  نیز به نشر این خصایص و قهرمانی شهید قاسم سلیمانی پرداخت تا تمام مردم دنیا با آن آشنا شوند.»
*مانند شیطانی که از نور می‌ترسد، آمریکا نیز از آزادی بیان می‌ترسد
در پایان نیز ابوالفضل ظهره‌وند، کارشناس مسائل بین‌الملل و سفیر سابق ایران در افغانستان به «رسالت» می‌گوید: «واقعیت این است که اکنون فضای مجازی و مافیای صهیونیسم در جهان از تأثیرات مقاومت در منطقه و اینکه شهادت سردار قاسم سلیمانی بتواند موج جدید تنش را علیه آن‌ها ایجاد کند بسیار وحشت‌زده‌اند. این رعب و وحشت حاکی از حضور همیشه مؤثر شهید سردار سلیمانی و ترس از جریان‌های مقاومت در منطقه را نشان می‌دهد.»

*قادر به شنیدن واقعیات نیستند، دست به حذف آن می‌زنند
کارشناس مسائل بین‌الملل ادامه داد: «همان کسانی که دائم نقل از آزادی بیان دارند حال این حق را از مردم و برخی خبرگزاری‌ها گرفته‌اند زیرا آزادی، امنیت و تمام شعارهای لیبرالیسم زمانی مقبولیت دارد که منافع آن‌ها را تأمین کند و اگر غیر از این باشد و برای منافعشان صرف نکند به‌راحتی قواعد و حرف‌های خودشان را هم زیر پا می‌گذارند. نمونه بارز این امر مسئله حذف پست‌ها و پیج های حمایتی سپهبد سردار شهید قاسم سلیمانی بود.»
او ضمن بیان اینکه اخبار مافیای مجازی، کذب و دروغین است، گفت: «شعارهایی مثل آزادی و دموکراسی تنها برای فریب مردم است و باید توجه داشت که فضای مجازی برای تعامل و رساندن خبر، قابل‌اعتماد نیست و ممکن است خبرهای اشتباه یا برداشت اشتباه در آن صورت پذیرد.»
سفیر سابق ایران در افغانستان با بیان ضرورت تقویت اینترنت ملی بیان کرد: «در آبان ماه دیدیم که فراهم نبودن زیرساخت‌ها برای اینترنت ملی تا چه میزان برای مردم مشکل ایجاد کرد. بنابراین در شرایط فعلی و پس‌ازاین اتفاق ناگوار باید شبکه ملی اطلاعات را هرچه زودتر تقویت کنیم تا در چنین مواقعی، افراد سودجو نتوانند فضا را برای حمایت و رساندن واقعیت‌ها ببندند.»
ظهره‌وند در پایان بابیان اینکه سردار شهید قاسم سلیمانی با حضور دلیرانه خود در منطقه باعث وحشت تروریست‌ها و تروریست پروران بود و پس از شهادتش اما این ترس افزایش‌یافته، گفت: «حضور این سردار بزرگ همواره باعث ترس دشمنان و اکنون شهادت او در آن‌ها نیز  وحشت ایجاد کرده و مانند شیطانی که از نور می‌ترسد از آزادی و  رسیدن حقایق نگران‌اند و طبق آن چیزی که خود بیان کردند، رفتار می‌کنند.»

گفتنی است صفحه اینستاگرام خبرگزاری ایران ازجمله  تسنیم ،باشگاه خبرنگاران و  سایت جماران مسدود شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آرشیو

« ژانویه 2020 »
دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنچ‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

برگزیده