faenfr

11

سایت خبری تحلیلی کلینی نیوز

دولت آلمان پس از مدت‌ها بحث لایحه‌ای را تصویب کرد که طبق آن تابعیت آلمانی افرادی که با گروه‌های تروریستی مانند "داعش" همکاری کرده‌اند، پس گرفته می‌شود. این لایحه قانونی شامل کسانی است که تابعیت دوگانه داشته باشند.

نمایندگان دمکرات‌ کنگره آمریکا رسمأ خواستار مشاهده اظهار‌نامه‌های مالیاتی دونالد ترامپ در چند سال اخیر شده‌اند.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در آخرین توییت خود کشورهای اروپایی را مورد انتقاد سخت قرار داده و گفته است: «یک سال پس از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام، کشورهای اروپایی هیچ اراده‌ای از خود نشان نداده‌اند تا تروریسم اقتصادی آمریکا را به چالش بکشند.»

دسترسی به حدود ۵۴۰ میلیون اطلاعات کاربران، بار دیگر موضوع تلاش ناکافی فیسبوک در حفاظت از حریم خصوصی کاربران را به رسانه‌ها کشانده است. گفته می‌شود که این اطلاعات بر روی یکی از سرورهای آمازون ضبط شده بودند.

نتایج اولیه انتخابات شوراهای ترکیه در روز یکشنبه ۳۱ مارس (۱۱ فروردین)، نشان داده که حزب حاکم عدالت و توسعه در مجموع بیشترین کرسی را کسب کرد، اما چندین شهر از جمله آنکارا، پایتخت، را از دست داد.

مارین لوپن، رئیس حزب اجتماع ملی فرانسه می‌گوید نخستین اولویت حزب او انحلال پیمان شنگن است.

رئیس جمهوری ایران ممانعت از ورود کمکهای خارجی به این کشور را در شرایطی که ساکنان بسیاری از استان‌های ایران دچار سیلاب شده اند، یک جنایت بی‌سابقه خواند.

پس از سقوط معمر قذافی در سال ۲۰۱۱ دستخوش آشوب و هرج و مرج شد. این کشور اکنون توسط دو دولت اداره می شود. دولت اتحاد ملی GNA که در طرابلس مستقر است و حمایت جامعه بین المللی را با خود به همراه دارد و دولتی دیگر تحت ریاست خلیفه حفتر که کنترل اوضاع در شرق کشور را در دست دارد و تحت حمایت ارتش ملی لیبی است.

پارلمان فدرال بلژیک با رای اکثریت مطلق نمایندگان تصمیم گرفت امکان اجرایی شدن قانون تصویب شده علیه آزار و اذیت جنسی زنان در اماکن عمومی را به هر صورت ممکن بدهد.

آرشیو

« آوریل 2019 »
دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنچ‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

برگزیده