faenfr

11

سایت خبری تحلیلی کلینی نیوز

یروهای حفتر عملیات خونین خود برای بازپس‌گیری پایتخت را روز پنج‌شنبه گذشته آغاز کردند. نبرد این گروه با نیروهای وفادار به دولت فائز سراج، نخست‌وزیر کنونی لیبی، تنها در چند روز اخیر ده‌ها کشته و زخمی و حدود سه هزار و ۴۰۰ نفر آواره بر جای گذاشته است. دولت فائز سراج به عنوان دولت قانونی و رسمی لیبی از سوی جامعه جهانی پذیرفته شده است.

در پی اقدام روز دوشنبه ایالات متحده مبنی بر قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در فهرست سازمان‌های تروریستی که با اقدام متقابل ایران همراه شد، قیمت جهانی نفت و طلا به همراه نرخ دلار در بازار ایران با افزایش نسبی قیمت مواجه شدند.

در سومین روز متوالی تظاهرات وسیع مردم ناراضی در خارطوم، پایتخت سودان، علیه دولت عمر البشر ادامه یافت.

شورای عالی امنیت ملی ایران دولت آمریکا را "حامی تروریسم" و فرماندهی نیروهای آمریکا در غرب آسیا را "گروه تروریستی" خواند. این اقدام در واکنش به قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا انجام شد.

در شهرهای کلن، مونیخ، درسدن، لایپزیگ، هانوفر و گوتینگن نیز ده ها هزار تن از معترضان به خیابان ریختند.

دوار فیلیپ، نخست وزیر فرانسه، روز دوشنبه از ضرورت کاهش هر چه سریع‌تر مالیات‌ها در این کشور برای پاسخ به «به ستوه آمدن فرانسوی‌ها» خبر داد. این وعده نخست وزیر فرانسه در پایان «نظرخواهی ملی» اعلام شده که در واکنش به اعتراضات «جلیقه‌زردها» و به ابتکار امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به مدت چندین هفته انجام شد.

آرشیو

« آوریل 2019 »
دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنچ‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

برگزیده