faenfr

سایت خبری تحلیلی کلینی نیوز

کمپانی نت‌فلیکس Netflix اعلام کرد که باراک اوباما به همراه همسرش میشل اوباما در تهیه سریالی تازه بر پایه زندگی و کار دونالد ترامپ مشارکت می‌کنند.

رئيس اتحادیه سندیکاهای آلمان نسبت به خودداری کارفرمایان از دادن قرارداد به کارکنانشان هشدار داد. او گفت که در شهرهای شرق آلمان تنها ۴۴ درصد شاغلان دارای قرارداد کاری و برخوردار از مزایای آن هستند. او گفت که این وضع در غرب آلمان هم خیلی بهتر نیست و تنها ۵۷ درصد کارکنان دارای قرارداد کاری هستند.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا ویلیام بار را به کارشکنی در ارتباط با پرونده تماس‌ با روسیه متهم کرده است. وزیر دادگستری پس از حضور در برابر کمیته قضایی سنا، از شرکت در جلسه کمیته قضایی مجلس نمایندگان خودداری کرد.

بر پایه یک قانون در آینده معلمان در ایالت فلوریدا آمریکا، می‌توانند در هنگام حضور در مدرسه با خود اسلحه حمل کنند. دونالد ترامپ پس از حمله مسلحانه دانش‌آموزی به دبیرستانی در پارکلند در سال ۲۰۱۸ با چنین تدابیری موافقت کرده بود.

در نامه‌ای که به مجمع اسقفان رم ارسال شده، پاپ فرانسیس به "بدعت‌گذاری در دین" و پدید آوردن یکی از "بدترین بحران‌های تاریخ کلیسای کاتولیک" متهم شده است.

ترامپ اعلام کرده است "قانون هلمز-برتون" در ارتباط با تشدید تحریم کوبا را به اجرا خواهد گذاشت. این اقدام می‌تواند مجازات شرکت‌های اروپایی فعال در کوبا را به‌همراه داشته باشد. اتحادیه اروپا گفته علیه آن شکایت میکند.

تحریم نفتی ایران از سوی آمریکا، اقتصاد هند را با چالشی جدی روبه‌رو ساخته است. افزایش هزینه تامین انرژی، کاهش مجدد ارزش روپیه و همچنین افزایش تورم از جمله پیامدهای قطع واردات نفت از ایران اعلام شده است.

آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران، گفته است ایران با یک "آرایش جنگی دشمن" در عرصه‌های مختلف روبرو است و مردم ایران هم باید در برابر این فشارها آرایش جنگی بگیرند.

آرشیو

« مه 2019 »
دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنچ‌شنبه جمعه شنبه یک‌شنبه
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

برگزیده