faenfr

یادواره شهدای فرهنگی شهرستان ری برگزار شد

یادواره ۲۰ شهید فرهنگی ناحیه ۲ شهرری به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی امروز  سه شنبه در شهرری برگزار شد.

به گزارش کلینی نیوزبه نقل از خبرگزاری  ایرنا، این مراسم با عنوان "رفیق خوشبخت ما" با حضور فرماندار ویژه شهرستان ری، سردار سالار آبنوش از فرماندهان دوران دفاع مقدس، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مسئولان شهرستان ری و خانواده های معظم شهدای فرهنگی، دانش آموزان و مردم انقلابی و شهیدپرور ری در سالن همایش شهید جنگروی سپاه حضرت سیدالشهداء (ع) برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این مراسم با اشاره به نقش فرهنگیان و دانش آموزان در دوران دفاع مقدس گفت: نظام تعلیم و تربیت در جنگ تحمیلی هشت ساله، ۳۶ هزار دانش آموز و پنج هزار فرهنگی شهید به نظام جمهوری اسلامی تقدیم کرد.

سید مجتبی هاشمی با قدردانی از برگزار کنندگان این یادواره اظهار داشت: امیدوارم آینده‌سازان کشور با تأسی از نام و یاد شهیدان ادامه دهنده راه آنان باشند و در راه تعالی اهداف بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بکوشند.

وی همچنین با برشمردن ویژگی های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و نقش این فرمانده در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: سردار دلها بعد از دفاع مقدس نیز هر کجا بحث خدمت به خلق بوده، حضور داشته است.

در پایان این آیین از خانواده های معظم شهدای فرهنگی ناحیه ۲ ری قدردانی شد.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر به دلیل گستردگی و جمعیت بالای دانش آموزی دارای ۲ ناحیه و ۲ منطقه آموزش و پرورش کهریزک و فشافویه است.

هم اکنون در نواحی یک و ۲ شهرری و ۲ منطقه کهریزک و فشافویه آموزش و پرورش شهرستان ری ۱۳۹ هزار و ۹۳۴ دانش آموز در ۵۹۳ مدرسه تحصیل می کنند که ۱۹ درصد دانش آموزان این شهرستان از اتباع خارجی هستند.

به این مطلب رای دهید
(1 رای)

پیام بگذارید

از وارد کردن تمامی اطلاعات ضروری که با علامت (*) مشخص شده اند اطمینان حاصل کنید. وارد کردن کدهای اِچ‌تی‌اِم‌اِل مجاز نیست.