سخنرانی جنجالی احمدی نژاد در زمان ریاست جمهوری به روایت نیوزویک

احمدی نژاد ۴۸ ساله پوپولیستی  است که می تواند مردم را حول شعارهای وطن پرستانه جمع کند. او در دو دوره ریاست جمهوری خود از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ سخنان فراوان جنجالی فراوانی بر زبان آورد و بر تئوری های توطئه ضدغرب تاکید کرد.

به گزارش کلینی نیوزبه نقل از صدای آمریکا، نشریه نیوزویک در مقاله ای می نویسد محمود احمدی نژاد با اعلام داوطلبی برای نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری ایران، تعجب بسیاری را در داخل و خارج ایران موجب شد چرا که آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران پیشتر گفته بود که موافق با ورود او به رقابت انتخاباتی نیست.

نیوزویک می گوید احمدی نژاد ۴۸ ساله پوپولیستی  است که می تواند مردم را حول شعارهای وطن پرستانه جمع کند. او در دو دوره ریاست جمهوری خود از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ سخنان فراوان جنجالی فراوانی بر زبان آورد و بر تئوری های توطئه ضدغرب تاکید کرد.

نیوزویک پنج جنجال ریاست جمهوری سابق ایران، محمود احمدی نژاد را فهرست کرده است:

وقتی که گفت غرب ابرهای باران زای ایران را می دزدد(نظریه هارپ)

او در سال ۲۰۱۲ گفت: « با تحولاتی که در اقلیم به وجود آمده کشور رو به‌ خشکسالی می ‌رود که بخشی غیرعمدی و به دلیل ایجاد صنعت است و بخشی هم عمدی است و دشمن با تخلیه ابرهایی که به سمت کشور می ‌آید، یک جنگ نامتعادل انسانی به پا کرده است که ایران در این جنگ نیز بر دشمن غلبه خواهد کرد.»

او گفت کشورهای استعمارگر جهان با استفاده از تکنولوژی (هارپ)خود بر وضع محیط زیستی ایران تاثیر می گذارند.

kulayninews ir 1396 1 22 5به گزارش کلینی نیوز، “زبیگنیو برژینسکی”، مشاور “جیمی کارتر” رئیس جمهوری سابق آمریکا و مشاور کنونی “اوباما” دراین زمینه معتقد است که “هارپ” سلاحی برای بی‌ثبات کردن کشورهایی است که با واشنگتن اتحاد و همسویی ندارند. به گفته او “با استفاده از تکنولوژی‌های جدید و روش هایی که این تکنولوژی‌ها در اختیار کشورهای بزرگ قرار می‌دهند؛ این کشورها می‌توانند حتی بدون آنکه نیروهای امنیتی خود را در جریان قرار دهند جنگ‌هایی سریع و غافلگیرکننده به راه بیاندازند.”

برژینسکی اضافه می کند: “اکنون تکنولوژی‌هایی در اختیار ماست که به کمک آنها می‌توانیم تغییراتی در آب وهوا ایجاد کرده و شرایطی مانند خشکسالی و طوفان به وجود آوریم که این امر می تواند توانایی های دشمنان احتمالی ما را تضعیف کرده و آنها را به پذیرش شرایط ما مجبور کند.»

وقتی که به هشت پای پیشگو حمله کرد

در سال ۲۰۱۰ به اختاپوسی به نام پال تاخت که نتیجه بسیاری از مسابقات جام جهانی فوتبال را پیش بینی می کرد.

او جادوگر هشت پایی بود که احمدی نژاد نماد تبلیغات و خرافات در جهان غرب می دانست. احمدی نژاد گفت: «آنهايي که به اينگونه مسائل اعتقاد دارند نمي توانند رهبري کشورهايي مانند ايران را بر عهده بگيرند که در پي تعالي انساني هستند..»

وقتی که گفت اسامه بن لادن و جرج بوش دوست هستند

محمود احمدی نژاد سوای این که گفت حملات ۱۱ سپتامبر را دولت آمریکا مهندسی کرده، در سال ۲۰۱۰ گفت که اسامه بن لادن رهبر القاعده به عنوان همکار جرج بوش رئیس جمهوری سابق آمریکا در شهر واشنگتن زندگی می کرد.

احمدی نژاد در مصاحبه با تلویزیون آمریکایی ای.بی.سی گفت: « بن لادن در واشنگتن است، زيرا او روابط خوبي با جرج بوش رئيس جمهور سابق آمريكا داشت، آنها با هم در زمينه نفت فعاليت مي‌كردند. اما بن لادن هيچ وقت با ايران كار نكرده است.»

وقتی که گفت غرب سازنده ویروس اچ.آی.وی است

در سال ۲۰۱۲ او ادعا کرد که غرب مسئول شیوع ویروس اچ.آی.وی در آفریقا است. او گفت: «مشخص است که ثروت و منابع کشورهای آفریقایی غارت شده است. قدرت های بزرگ و خودکامه مسئول شیوع این قبیل بیماریها هستند تا بتوانند داروها و تجهیزات پزشکی خود را به کشورهای فقیر بفروشند.»

نیوزویک می گوید اگر محمود احمدی نژاد یک بار دیگر رئیس جمهوری اسلامی ایران شود احتمالا اظهارات جنجالی بیشتری از او خواهیم شنید.

kulayninews ir 1396 1 22 3به گزارش کلینی نیوز، روزنامه واشنگتن پست در سال 2009 میلادی گزارشی درباره آزمایشگاه فورت دیتریک منتشرکرد،دراین گزارش آماده است : پس از جنگ جهانی دوم تحقیقات و آزمایش‌های پایگاه فورت دیتریک با بودجه‌های کلانی که دولت آمریکا به طور مستمر به آن اختصاص می‌داد، هر روز گسترده‌تر و خطرناک‌تر می‌شد و همزمان با آزمایش بر انواع حیوانات، آزمایش بر روی انسان‌ها نیز آغاز شد.

با آغاز آزمایش بر روی انسان‌ها توسط آزمایشگاه فورت دیتریک، محققان این ازمایشگاه ویروس‌ها و باکتری‌های مختلفی را روی انسان‌هایی آزمایش کردند که بسیاری از آنها حتی اطلاعی از موضوع نداشتند.

ویروس "ایدز" یکی از ده‌ها نتایج فعالیت آزمایشگاه مخوف فورت دیتریک است که در حال حاضر میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان مبتلا و میلیون‌ها نفر دیگر را به هلاکت رسانده است.

در تمام طول این مدت آزمایشگاه فورت دیتریک علاوه بر اجرا و آزمایش نتایج تحقیقات خود در مناطق مختلف جهان از جمله آفریقا، ویتنام، کوبا، کره، اروپا و غیره، هزاران نظامی ارتش و مردم غیر نظامی آمریکا نیز هدف اینگونه آزمایش‌ها قرار گرفتند

وقتی که گفت ایران همجنسگرا ندارد

پاسخ محمود احمدی نژاد در سال ۲۰۰۷ در دانشگاه کلمبیای آمریکا به سوالی درباره اعدام دو مرد همجنسگرا در ایران،گفت: «ما در كشورمان مانند كشور شما همجنسباز نداريم. در كشور ما همجنس باز وجود ندارد. اين پديده در ايران وجود ندارد .چه كسي به شما گفته كه وجود دارد؟»

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

برچسب

شما اینجا هستسد:یادداشت-سخنرانی جنجالی احمدی نژاد در زمان ریاست جمهوری به روایت نیوزویک